Michał Kwiatkowski w składzie Team Sky na Volta a la Comunitat Valenciana

Michał Kwiatkowski (Team Sky) rozpoczyna sezon 2018 na szosach Walencji.

Polak znalazł się w składzie brytyjskiej ekipy na wyścig Volta a la Comunitat Valenciana, który rozpocznie się w tę środę (31 stycznia - 4 lutego). Liderem drużyny Dave Brailsforda ma być 30-letni Wout Poels.

Holender wyścig dookoła Walencji zna bardzo dobrze, w 2016 roku zwyciężył na czwartym etapie oraz w klasyfikacji generalnej. W ubiegłym sezonie Poels ukończył ten wyścig na czwartym miejscu. W zeszłym roku Kwiatkowski również brał udział w Volta a la Comunitat Valenciana i pełnił rolę pomocnika dla kolegi z drużyny.

Naprawdę nie mogę się doczekać nowego sezonu. Ubiegły rok skończyłem bardzo ciężką Vueltą i teraz jest czas aby wrócić do ścigania i pokazać się z jak najlepszej strony

- zapewnił Poels w oświadczeniu ekipy Team Sky.

Naturalnie szóste miejsce w Vuelcie dało mi dużą pewność siebie. Mam nadzieję, że dostanę więcej szans do takiej jazdy jak na Vuelcie. Na razie jestem podekscytowany powrotem do ścigania

- dodał.

Dyrektor sportowy Servais Knaven natomiast zaznaczył:

Koncentrujemy się na etapie jazdy drużynowej - to wielki cel na ten tydzień.

Skład Team Sky uzupełniają głośne nazwiska Gianni Moscon, Vasil Kiryienka, David de la Cruz, Diego RosaIan Stannard.

W Volta a la Comunitata de Valenciana wystartuje także Polska drużyna CCC Sprandi Polkowice, której skład jest już podany. Dodatkowo w wyścigu wezmą udział: Alejandro Valverde (Movistar Team), Greg van Avermaet (BMC Racing) czy Jakob Fuglsang (Astana).

Dla Kwiatkowskiego start w Walencji to jeden z etapów przygotowań do pierwszej fazy sezonu. Kwiatkowski za cel obiera kampanię wiosennych klasyków, Strade-Bianche, które wygrywał dwukrotnie (2014, 2017), następnie Mediolan-San Remo, gdzie również wygrał w ubiegłym sezonie oraz Ronde van Vlaanderen. Pierwszą cześć sezonu zakończy w połowie kwietnia Ardeńskim Tryptykiem. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: