Greg Van Avermaet rozpocznie sezon w Walencji

Greg Van Avermaet (BMC Racing Team) rozpocznie sezon wyścigiem Volta a la Comunitat Valenciana. Oczywiście jego głównym celem w tym roku będą północne klasyki.

Czuję się dobrze i jestem zadowolony z zimowych przygotowań. Trenowaliśmy ciężko w Hiszpanii, a teraz przyszedł czas na wyścig. Jesteśmy pozytywnie zmotywowani i za cel obieramy czasówkę, którą wygraliśmy rok temu, Trasa nieznacznie się różni, ale myślę, że nadal jesteśmy faworytami

- powiedział Belg.

Etapowy wyścig w Hiszpanii potrwa od 31 stycznia do 4 lutego i dla wielu kolarzy będzie pierwszym poważniejszym startem w sezonie. Oczywiście 32-latek będzie spokojnie rozkręcał swój silnik, ponieważ jego celem są klasyki, a przede wszystkim Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix.

Do ścigania w barwach BMC wracają kontuzjowani Brent Bookwalter i Kilian Frankiny, ponadto zobaczymy także nowy nabytek - Jurgena Roelandtsa.

Skład BMC Racing Team na Volta a la Comunitat Valenciana: Brent Bookwalter, Alessandro De Marchi, Kilian Frankiny, Stefan Küng, Jürgen Roelandts, Michael Schär, Greg Van Avermaet.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: