Tour Down Under 2018: etap 2. Caleb Ewan obejmuje prowadzenie

Caleb Ewan

Caleb Ewan po finiszu z peletonu triumfował na mecie drugiego odcinka Santos Tour Down Under i przejął koszulkę lidera wyścigu.

Australijczyk z Michelton-Scott na wznoszącej się lekko w górę końcówce wyprzedził kolegę z zespołu Daryla Impeya oraz Jaya McCarthy'ego (Bora-hansgrohe).

Lider po pierwszym etapie Andre Greipel (Lotto Soudal) nie wytrzymał trudów końcowych rund, przyjeżdżając za peletonem.

Akcję dnia podjęli Will Clarke (EF Education First-Drapac), Nicholas Dlamini (Dimension Data) i Scott Bowden (UniSA-Australia), do których doskoczył neo-pro Jaimie Castrillo (Movistar). Peleton odpuścił czwórkę na ponad 6 minut.

Po zainkasowaniu punktów i bonifikat na lotnych premiach kontynuowaniem ucieczki był zainteresowany już tylko Castrillo. 21-latek  pozostał sam na czele, ulegając pościgowi niespełna 15 kilometrów przed finiszem.

Na ostatnich metrach po etap ruszył Peter Sagan (Bora-hansgrohe), ale mistrz świata przeliczył się z siłami. Całą pulę zgarnął Caleb Ewan.

Znałem końcowe rundy, więc wiedziałem, gdzie mogę odpocząć, a kiedy należy jechać z przodu. Drużyna pomogła i mogę być szczęśliwy ze zdobycia koszulki w kolorze ochry. Dobrze odzyskać pewność siebie, po kilku ostatnich wyścigach

- powiedział Ewan.

Wyniki 2. etapu Santos Tour Down Under 2018 (2.WT), Unley - Stirling (148,6 km):

  1 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                    4:03:55
  2 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
  3 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
  4 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  5 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
  6 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
  7 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida
  8 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
  9 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team
 10 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Movistar Team
 11 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 12 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 13 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 14 Daniel Moreno Fernandez (Spa) EF Education First-Drapac
 15 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 16 Timothy Roe (Aus) UniSA-Australia
 17 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
 18 Jon Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida
 19 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates
 20 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 21 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 22 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 23 Tom Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 24 Ruben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 25 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky
 26 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 27 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 28 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team
 29 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 30 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 31 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 32 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 33 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 34 Nathan Earle (Aus) UniSA-Australia
 35 Mickael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
 37 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 38 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 39 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 40 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 41 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 42 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 43 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
 44 Owain Doull (GBr) Team Sky
 45 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 46 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 47 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 48 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
 49 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        00:11
 50 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                00:13
 51 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 52 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 53 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  00:16
 54 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    00:27
 55 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   00:32
 56 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 57 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 58 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 59 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 60 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 61 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 62 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    00:40
 63 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo
 64 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      00:50
 65 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    00:54
 66 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 67 Tom Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                         00:58
 68 Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia                  01:03
 69 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           01:04
 70 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 71 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   01:13
 72 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         01:15
 73 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   01:42
 74 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 75 Zakkari Dempster (Aus) UniSA-Australia                 01:46
 76 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  01:49
 77 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
 78 Thomas Scully (NZl) EF Education First-Drapac          02:09
 79 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      02:18
 80 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        02:43
 81 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 82 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    02:46
 83 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 84 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               03:03
 85 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   03:21
 86 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
 87 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   03:26
 88 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            03:28
 89 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     03:46
 90 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 91 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 92 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 93 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
 94 Jacobus Venter (RSA) Dimension Data                    05:15
 95 Alex Porter (Aus) UniSA-Australia                      05:37
 96 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 97 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    05:51
 98 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       06:01
 99 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
100 Truls Engen Korsaeth (Nor) Astana Pro Team
101 Chris Lawless (GBr) Team Sky                           07:21
102 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
103 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
104 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal
105 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
106 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
107 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               08:31
108 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      09:55
109 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo
110 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
111 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
112 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
113 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
114 Florian Sénéchal (Fra) Quick-Step Floors
115 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
116 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
117 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
118 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             11:09
119 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
120 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                         14:49
121 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
122 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
123 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
124 Scott Bowden (Aus) UniSA-Australia
125 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
126 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                19:26
127 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              24:11
128 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
129 Sam Welsford (Aus) UniSA-Australia
130 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
DNS Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

  1 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                    7:54:00
  2 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     00:10
  3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       00:12
  4 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
  5 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      00:15
  6 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
  7 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   00:16
  8 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  9 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Movistar Team
 10 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 11 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 12 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 14 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 15 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 16 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team
 17 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates
 18 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Jon Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida
 20 Mickael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky
 22 Tom Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 23 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
 24 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
 25 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 26 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 27 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida
 28 Ruben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 29 Nathan Earle (Aus) UniSA-Australia
 30 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 31 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 32 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 33 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 34 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 35 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 36 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 37 Daniel Moreno Fernandez (Spa) EF Education First-Drapac
 38 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team
 39 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 40 Timothy Roe (Aus) UniSA-Australia
 41 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 42 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
 43 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 44 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 45 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 46 Owain Doull (GBr) Team Sky
 47 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 48 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         00:17
 49 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        00:27
 50 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                00:29
 51 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 52 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  00:32
 53 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 54 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    00:43
 55 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                    00:48
 56 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 57 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 58 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 59 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 60 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 61 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 62 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo                       00:56
 63 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 64 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      01:06
 65 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    01:10
 66 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 67 Tom Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                         01:14
 68 Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia                  01:19
 69 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           01:20
 70 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 71 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   01:29
 72 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         01:59
 73 Zakkari Dempster (Aus) UniSA-Australia                 02:02
 74 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  02:05
 75 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
 76 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   02:16
 77 Thomas Scully (NZl) EF Education First-Drapac          02:25
 78 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      02:34
 79 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      02:53
 80 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                 02:59
 81 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    03:02
 82 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 83 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               03:19
 84 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        03:23
 85 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                  03:37
 86 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   03:42
 87 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   03:55
 88 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                04:02
 89 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 91 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 92 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
 93 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            04:10
 94 Jacobus Venter (RSA) Dimension Data                    05:31
 95 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  05:53
 96 Alex Porter (Aus) UniSA-Australia
 97 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    06:07
 98 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        06:17
 99 Truls Engen Korsaeth (Nor) Astana Pro Team
100 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal                       07:27
101 Chris Lawless (GBr) Team Sky                           07:37
102 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
103 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
104 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
105 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       08:01
106 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       08:05
107 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               08:47
108 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  10:07
109 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                    10:08
110 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    10:11
111 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
112 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
113 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
114 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
115 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
116 Florian Sénéchal (Fra) Quick-Step Floors               11:06
117 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             11:25
118 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo                      12:24
119 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     13:22
120 Scott Bowden (Aus) UniSA-Australia                     15:02
121 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                         15:05
122 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
123 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
124 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        15:33
125 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       18:41
126 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                19:42
127 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              24:27
128 Sam Welsford (Aus) UniSA-Australia
129 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
130 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      24:51

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

  1. Guayaseal

    17 stycznia 2018, 08:35 o 08:35

    Oglądam filmiki z TDU. Oglądam zdjęcia (http://tourdownunder.com.au/tours-and-news/news-and-coverage/gallery). Przed sezonem wielu mądrych, kompetentnych, niepodatnych na lobbing i niezależnych pisało, że "tarczówki podbijają peleton zawodowy" 😛 Rozumiem, że Ci na DB są po prostu niefotogeniczni i nie pchają się przed obiektyw? Bo jakoś ani jednego nie przyuważyłem... ;-))

    • TomAsz

      17 stycznia 2018, 08:36 o 08:36

      Poczekaj na bruki.

      • Guayaseal

        17 stycznia 2018, 08:56 o 08:56

        Na brukach od lat niejeden ma amortyzatory w widelcu, a nawet w ramie. Ale jakoś nikt nie próbuje z tego robić żadnych dziwnych uogólnień (ani - tym bardziej - przymusu).

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: