Grupa CCC Sprandi Polkowice zakończyła zgrupowanie w Calpe

"pomarańczowi" na przejażdżce w Calpe

Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice, zgłasza gotowość kolarzy CCC Sprandi Polkowice do sezonu 2018.

31 stycznia część zespołu zainauguruje sezon w hiszpańskiej 5-dniowej etapówce, Volta a la Comunitat Valenciana. Na jej starcie staną 22 ekipy, z czego 11 należy do WorldTouru. Zawodnicy podczas zgrupowania  przeprowadzili rekonesans dwóch kluczowych odcinków wyścigu.

Możemy śmiało powiedzieć, że to był jeden z najlepiej przepracowanych okresów przedsezonowych w historii naszej ekipy. Zadbaliśmy o każdy szczegół, by zawodnicy mieli jak najlepsze warunki do tego, by wykonać kolejny krok w swoim rozwoju

– powiedział Piotr Wadecki.

W grudniu odbyły się testy i optymalizacja pozycji na torze w Pruszkowie oraz w warszawskim tunelu aerodynamicznym. Zawodnicy przeszli szereg badań, konsultacji z naszym fizjoterapeutą oraz lekarzem, by wiedzieli nad czym mają pracować. Natomiast podczas zgrupowania, poza samymi treningami na rowerze, zawodnicy pracowali też z fizjoterapeutą nad ćwiczeniami stabilizacyjnymi i rozciągającymi. Do dyspozycji kolarzy był także dietetyk oraz psycholog. Zgrupowanie to było również dobrą okazją, by nowi zawodnicy mogli się zintegrować z ekipą. Jesteśmy przekonani, że w pełni wykorzystaliśmy czas spędzony w Calpe i będziemy dobrze przygotowani do sezonu.

Pierwszy obóz przygotowawczy w roku 2018 zakończył się 15 stycznia. Po 10 dniach „mentalnego odpoczynku” w domu, kolarze wrócą do Calpe, tym razem na 2 tygodnie.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: