Damian Sławek zawodnikiem Asfra Racing Team

Damian Sławek po udanym sezonie zasili belgijski zespół Asfra Racing Team.

20-latek w roku 2017 reprezentował barwy klubu GKS Cartusia Kartuzy i po udanym sezonie podjął decyzję o wyjeździe do Belgii. Sławek w tym roku został wicemistrzem Polski ze startu wspólnego orlików, wywalczył także srebrny medal Mistrzostw Europy młodzieżowców w wyścigu eliminacyjnym.

Kolarz ze Strzelec Krajeńskich swój duży talent prezentował już jako junior młodszy i junior - w wyścigach przełajowych czy podczas Górskich Mistrzostw Polski. W roku 2014, jako junior, zdobył dwa brązowe krążki mistrzostw Polski na szosie - zarówno w wyścigu ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas.

Rok później wychowanek LKS POM Strzelce Krajeńskie wywalczył brąz mistrzostw Polski juniorów w wyścigu ze startu wspólnego i dostał się do kadry Polski na mistrzostwa świata, Europy oraz juniorskie Paryż-Roubaix. Ściganie w kategorii młodzieżowej rozpoczął w roku 2016, na koncie zapisując 8. miejsce na Visegrad 4 Bicycle Race - GP Slovakia (1.2), a także 12. miejsce w Pucharze Ministra Obrony Narodowej (1.2).

Rok 2018 Sławek rozpocznie już jako zawodnik Asfra Racing Team. Belgijska ekipa straciła swojego lidera, gdyż 26-letni Albańczyk Yiber Sefa przeniósł się do belgijskiej kontynentalnej drużyny - Tarteletto - Isorex.

Koszulki zespołu Asfra Racing Team na rok 2018

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: