Caleb Ewan zadebiutuje w Tour de France

Caleb Ewan wygrywa etap Abu Dhabi Tour

Grupa Orica-Scott ogłosiła, że jej sprinter Caleb Ewan weźmie udział w przyszłorocznym Tour de France (7-29 lipca 2018).

23-letni kolarz ma za sobą trzy starty w Wielkich Tourach. Podczas pierwszego, Vuelta a Espana 2015, sięgnął po etap, w dwóch kolejnych sezonach zaliczył Giro d'Italia, gdzie w tym roku również odniósł jedno zwycięstwo.

Jeżeli jest jakiś wyścig, o którym myśli dorastający zawodnik, to jest to Tour de France. Uważam, że w przyszłym roku będę gotowy na takie wyzwanie. Chcę wygrać etap

- powiedział Ewan.

Dyrektor sportowy australijskiego zespołu, Matt White, podzielił zdanie swojego podopiecznego.

Wiemy, że Caleb sprosta zadaniu. Ma zbierać doświadczenia, a od nas otrzyma pełne wsparcie. Zwyciężał w Giro i Vuelcie, naturalną więc koleją rzeczy jest dobrać się do Touru. Jeżeli chodzi o samą trasę, to podczas pierwszych dziewięciu dni potencjalnie otrzyma sześć szans na zwycięstwo.

"Pocket Rocket" w minionym sezonie odniósł w sumie 12 wygranych. Polska publiczność jego charakterystyczny, skuteczny sprint mogła podziwiać z bliska na mecie czwartego etapu Tour de Pologne w Zabrzu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: