Vincenzo Nibali postawił na Tour de France

Nibali - Majka - Angel Lopez

Nie Giro d'Italia, tylko Tour de France będzie celem Vincenzo Nibalego w sezonie 2018, informuje "La Gazzetta dello Sport".

Oficjalne potwierdzenie planu "Rekina z Mesyny" ma nastąpić podczas zbliżającej się prezentacji Bahrain-Merida. Właścicielom arabskiej drużyny bardzo zależało na występie 33-letniego zawodnika we Francji. Nibali pojedzie również w Vuelta a Espana, gdzie będzie spokojnie odbudowywał formę do mistrzostwach świata w Austrii.

Włoch na trasie Tour de France wystąpił sześć razy. Zaczął od 19. miejsca w 2008 roku, cztery lata później wskoczył na trzeci stopień podium, a w sezonie 2014, w niepodlegającym dyskusji stylu, triumfował w Paryżu.

Start w "Wielkiej Pętli" potwierdzili już Chris Froome, Rafał Majka, Richie Porte, Ilnur Zakarin, Nairo Quintana, Jakob Fuglsang, Romain Bardet, Thibaut Pinot, Daniel Martin, Bob Jungels, Rigoberto Uran i Bauke Mollema.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Anderis

  12 grudnia 2017, 17:29 o 17:29

  Biorąc pod uwagę trasę, udział Froome'a w Giro i dość nieprzekonującą formę Quintany w ostatnich 2 latach, Nibali jest jak dla mnie może nawet faworytem numer 1 do zwycięstwa w Tourze na chwilę obecną. Problemem jest, że Włoch wkracza już w taki wiek, w którym trwała i nieodwracalna zniżka formy zaczyna być bardziej prawdopodobna, niż wcześniej.

  W ogóle to nadchodzący Tour może być wielką okazją dla wielu kolarzy na wygranie Wielkiej Pętli po raz pierwszy. No i wkraczamy pomału w zmianę pokoleniową. Contador już na emeryturze, a Froome i Nibali powoli "wychodzą" z teoretycznie najlepszego wieku dla kolarzy. Ciekawe kto przejmie po nich pałeczkę.

 2. rob

  12 grudnia 2017, 21:42 o 21:42

  Tom D. Jeśli zdecyduje pojechać tylko tour!! To on to wygra...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: