Louis Meintjes obiera za cel Giro d'Italia 2018

Młody zawodnik przez start w Giro d'Italia chce przygotować się do walki w przyszłych edycjach Tour de France.

Po dwóch latach w UAE Team Emirates (Lampre-Merida) Louis Meintjes postanowił powrócić do macierzystego Dimension Data. W nowej ekipie będzie głównym liderem obok Marka Cavendisha. W przyszłym roku zadebiutuje w Giro d'Italia. Oczywiście jego celem będzie walka w klasyfikacji generalnej, ale sam start w "Corsa Rosa" jest częścią długofalowego planu.

Celem tego planu jest walka o podium Tour de France przed rokiem 2020. Start w przyszłorocznym Giro d'Italia będzie lekcją, która powinna nauczyć mnie nowych umiejętności oraz pozwolić na zebranie nowych doświadczeń i poprawienie kondycji

- tłumaczył zawodnik Dimension Data.

Meintjes ma na swoim koncie aż 7 startów w Wielkich Tourach. Dwukrotnie zajmował 8. miejsce w Tour de France oraz był 10. i 12. w Vuelta a Espana. Start w Giro ma mu pomóc stać się bardziej kompletnym zawodnikiem.

Ostatnie dwa lata były świetnym doświadczeniem. Myślę, że dużo się nauczyłem. Teraz miło jest wrócić tam, gdzie jest rodzinnie i komfortowo

- powiedział 25-latek o swoim powrocie do Dimension Data.

Droga Meintjesa do Jerozolimy, gdzie rozpocznie się Giro d'Italia poprowadzi przez Volta ao Algarve, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya i Tour of The Alps. Możliwy jest także start w Liege-Bastonge-Liege, tuż przed "Grande Partenza".

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: