Ranking UCI Europe Tour na zakończenie sezonu 2017

logo UCI Europe Tour

Nacer Bouhanni został zwycięzcą rankingu UCI Europe Tour 2017, obejmującego europejskie wyścigi z kalendarza UCI, z wyłączeniem imprez WorldTour.

27-letni francuski sprinter z Cofidisu wyprzedził Belgów z Lotto Soudal, Jaspera de Buysta i Andre Greipela.

Bouhanni w wyścigach Europe Tour odniósł sześć zwycięstw, w Danilith - Nokere Koerse i Paryż-Camembert oraz na etapach Tour de Yorkshire, Tour de l'Ain, Tour du Poitou Charentes i GP de Fourmies.

W najlepszej setce zmieściło się dwóch naszych, na 94. miejscu Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) i 97. Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji).

W rankingu narodów Francuzi nieznacznie wyprzedzili Włochów. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano najlepszych przed rokiem Belgów. Polska obsunęła się o jeden stopień, na 12. lokatę.

W gronie 136 drużyn prokontynentalnych i kontynentalnych ponownie wygrała belgijska ekipa Wanty-Groupe Gobert. O 6 oczek, na 10. lokatę, awansował CCC Sprandi Polkowice. 29. miejsce przypadło Wibatech 7R Fuji.

Ranking UCI Europe Tour na zakończenie sezonu 2017:

    1 BOUHANNI Nacer                        COF  1124 pkt
    2 DE BUYST Jasper                       LTS   935
    3 GREIPEL André                         LTS   886
    4 VIVIANI Elia                          SKY   813
    5 BERNAL GOMEZ Egan Arley               ANS   800
    6 DEMARE Arnaud                         FDJ   762
    7 PINOT Thibaut                         FDJ   761
    8 CATTANEO Mattia                       ANS   731
    9 DEHAES Kenny                          WGG   706
   10 TRENTIN Matteo                        QST   700
   11 VAN AERT Wout                         VWC   688
   12 CALMEJANE Lilian                      DEN   686
   13 CANOLA Marco                          NIP   684
   14 HAGEN Edvald Boasson                  DDD   672
   15 PICHON Laurent                        TFO   663
   16 KRISTOFF Alexander                    KAT   647
   17 SIMON Julien                          COF   629
   18 COLBRELLI Sonny                       TBM   628
   19 GAVAZZI Francesco                     ANS   614
   20 TEUNS Dylan                           BMC   601
   21 VICHOT Arthur                         FDJ   593
   22 STALLAERT Joeri                       CIB   578
   23 DUPONT Timothy                        VWC   573
   24 JENSEN August                         TCO   571
   25 JANS Roy                              WVA   553
   26 VERMELTFOORT Coen                     RNL   552
   27 VALVERDE Alejandro                    MOV   543
   28 WELLENS Tim                           LTS   538
   29 FINETTO Mauro                         DMP   537
   30 URAN Rigoberto                        CDT   535
   31 JULES Justin                          WVA   534
   32 DRUCKER Jean-Pierre                   BMC   531
   33 BENOOT Tiesj                          LTS   530
   34 ALARCON GARCIA Raul                   W52   524
   35 MEURISSE Xandro                       WGG   505
   36 ALBASINI Michael                      ORS   505
   37 ULISSI Diego                          UAD   488
   38 BARBIER Rudy                          ALM   481
   39 BARBERO Carlos                        MOV   481
   40 THOMAS Benjamin                       ADT   480
   41 HARDY Romain                          TFO   479
   42 NIBALI Vincenzo                       TBM   476
   43 LANDA MEANA Mikel                     SKY   470
   44 VAN DER HOORN Taco                    RNL   465
   45 NAESEN Oliver                         ALM   463
   46 PEDERSEN Mads                         TFS   452
   47 HOFLAND Moreno                        LTS   445
   48 VISCONTI Giovanni                     TBM   443
   49 VANTOMME Maxime                       WVA   441
   50 PASQUALON Andrea                      WGG   435
   51 HIVERT Jonathan                       DEN   432
   52 GROENEWEGEN Dylan                     TLJ   432
   53 VAN LERBERGHE Bert                    SVB   430
   54 GENIEZ Alexandre                      ALM   416
   55 GULDHAMMER Rasmus                     TVC   414
   56 MCLAY Daniel                          TFO   411
   57 DILLIER Silvan                        BMC   408
   58 DASSONVILLE Flavien                   AUB   403
   59 VAN DER POEL Mathieu                  BEC   403
   60 ČERNÝ Josef                           ELA   401
   61 ROSON GARCIA Jaime                    CJR   398
   62 GALLOPIN Tony                         LTS   397
   63 CASTROVIEJO Jonathan                  MOV   388
   64 DUIJN Huub                            VWC   384
   65 YATES Adam                            ORS   380
   66 LAMBRECHT Bjorg                             378
   67 GAUDU David                           FDJ   377
   68 MARTIN Guillaume                      WGG   373
   69 CAMPENAERTS Victor                    TLJ   371
   70 GILBERT Philippe                      QST   370
   71 ROGLIČ Primož                         TLJ   361
   72 VENTURINI Clement                     COF   361
   73 VUILLERMOZ Alexis                     ALM   359
   74 JANSEN Amund Gr?ndahl                 TLJ   358
   75 CARAPAZ Richard                       MOV   356
   76 CHAVANEL Sylvain                      DEN   355
   77 ANTUNES Amaro                         W52   355
   78 KITTEL Marcel                         QST   349
   79 SARREAU Marc                          FDJ   347
   80 QUINTANA Nairo                        MOV   346
   81 PLANCKAERT Baptiste                   KAT   340
   82 MEZGEC Luka                           ORS   340
   83 BAUGNIES Jérôme                       WGG   339
   84 VAN AVERMAET Greg                     BMC   336
   85 WEENING Pieter                        RNL   333
   86 BENNETT Sam                           BOH   333
   87 DEVRIENDT Tom                         WGG   333
   88 BOUDAT Thomas                         DEN   331
   89 PEDERSEN Casper                       TGC   328
   90 LOUBET Julien                         ADT   323
   91 DUMOULIN Samuel                       ALM   322
   92 MODOLO Sacha                          UAD   321
   93 BLYTHE Adam                           ABS   320
   94 PATERSKI Maciej                       CCC   316
   95 TRATNIK Jan                           CCC   315
   96 NOCENTINI Rinaldo                     STA   314
   97 RUTKIEWICZ Marek                      WIB   314
   98 DE KLEIJN Arvid                       BDC   311
   99 SANCHEZ Luis León                     AST   310
  100 DELAPLACE Anthony                     TFO   308
...
  124 KWIATKOWSKI Michał                    SKY   274
  131 BANASZEK Alan                         CCC   269
  135 ZIELIŃSKI Kamil                       DSP   259
  182 DOMAGALSKI Karol                      ONE   211
  203 JANISZEWSKI Sylwester                 WIB   189
  216 MAJKA Rafał                           BOH   180
  228 BERNAŚ Paweł                          DSP   175
  236 FRANCZAK Paweł                        THU   172
  250 STACHOWIAK Adam                       VOS   165
  267 STĘPNIAK Grzegorz                     WIB   157
  305 OWSIAN Łukasz                         CCC   138
  356 KOMAR Mateusz                         VOS   122
  371 GRADEK Kamil                          ONE   117
  431 CIEŚLIK Paweł                         ELA   102
  443 PIASKOWY Emanuel                      THU    98
  446 BROŻYNA Piotr                         CCC    97
  528 LATOŃ Eryk                            THU    79
  529 KUREK Adrian                          CCC    78
  545 BODNAR Maciej                         BOH    75
  603 WIŚNIOWSKI Łukasz                     SKY    61
  605 PLUCIŃSKI Leszek                      CCC    61
  693 MORAJKO Jacek                         WIB    50
  769 STOSZ Patryk                          CCC    41
  775 REKITA Szymon                         LPC    40
  780 MAŁECKI Kamil                         CCC    40
  813 PODLASKI Michał                       VOS    39
  819 WARCHOŁ Bartosz                       THU    38
  836 KASPERKIEWICZ Przemysław              QST    36
  881 BIAŁOBŁOCKI Marcin                    CCC    33
  917 NOWACZEK Mateusz                      VOS    30
  940 DETKO Artur                           DSP    28
 1017 KONWA Piotr                                  24
 1031 KACZMAREK Jakub                       CCC    23
 1075 BARTKIEWICZ Andrzej                   WIB    20
 1128 HONKISZ Adrian                        WIB    18
 1148 GOŁAŚ Michał                          SKY    16
 1295 PALUTA Michał                         CCC    11
 1375 POLJAŃSKI Paweł                       BOH     9
 1421 BANASZEK Adrian                       KLS     8
 1429 TACIAK Mateusz                        CCC     8
 1446 MARYCZ Jarosław                       DSP     7
 1485 PAWLAK Tobiasz                                6
 1630 NIEMIEC Przemysław                    UAD     3
 1655 GRABIS Mateusz                        VOS     3
 1664 GÓRECKI Patryk                                3
 1699 ZALEŚNY Paweł                                 3
 1771 CHARUCKI Paweł                        DSP     3

Klasyfikacja narodów:

  1 FRANCJA                      5802 pkt
  2 WŁOCHY                       5676
  3 BELGIA                       5172
  4 HISZPANIA                    3718
  5 HOLANDIA                     3498
  6 NIEMCY                       3134
  7 NORWEGIA                     3085
  8 DANIA                        2330
  9 WIELKA BRYTANIA              2280
 10 SZWAJCARIA                   2148
 11 SŁOWENIA                     2079
 12 POLSKA                       2015
 13 UKRAINA                      1738
 14 CZECHY                       1593
 15 ROSJA                        1528
 16 PORTUGALIA                   1447
 17 AUSTRIA                      1401
 18 BIAŁORUŚ                     1354
 19 IRLANDIA                     1233
 20 LUKSEMBURG                   1189
 21 ESTONIA                      1154
 22 ŁOTWA                        1023
 23 ROMUNIA                       840
 24 SŁOWENIA                      645
 25 LITWA                         641

Klasyfikacja drużynowa:

  1 WANTY - GROUPE GOBERT                           WGG  3235 pkt
  2 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS                      COF  3169
  3 ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA                 ANS  2959
  4 WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT                WVA  2613
  5 FORTUNEO - OSCARO                               TFO  2587
  6 DIRECT ENERGIE                                  DEN  2468
  7 ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ                   RNL  2245
  8 VERANDA'S WILLEMS - CRELAN                      VWC  2060
  9 ARMEE DE TERRE                                  ADT  1800
 10 CCC SPRANDI POLKOWICE                           CCC  1729
 11 SPORT VLAANDEREN - BALOISE                      SVB  1671
 12 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM                    DMP  1554
 13 NIPPO - VINI FANTINI                            NIP  1490
 14 HP BTP - AUBER 93                               AUB  1457
 15 KOLSS CYCLING TEAM                              KLS  1392
 16 W52/FC PORTO                                    W52  1331
 17 CAJA RURAL - SEGUROS RGA                        CJR  1264
 18 JOKER ICOPAL                                    TJI  1075
 19 SANGEMINI - MG. K VIS                           SAN  1038
 20 ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM                     ELA  1027
 21 TEAM VIRTU CYCLING                              TVC  1023
 22 AQUA BLUE SPORT                                 ABS   988
 23 ROUBAIX - LILLE METROPOLE                       RLM   956
 24 CIBEL - CEBON                                   CIB   938
 25 ISRAEL CYCLING ACADEMY                          ICA   878
 26 TEAM GIANT - CASTELLI                           TGC   789
 27 AXEON HAGENS BERMAN                             AHB   777
 28 TEAM COOP                                       TCO   773
 29 WIBATECH 7R FUJI                                WIB   748
 30 LOKOSPHINX                                      LOK   733
...
 48 DOMIN SPORT                                     DSP   472
 58 TEAM HUROM                                      THU   387
 63 VOSTER UNIWHEELS TEAM                           VOS   359


Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Dawid Ajchenlaub

    Dawid Ajchenlaub

    28 października 2017, 16:10 o 16:10

    Oby Nacer pokazał na co go stać .

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: