Giro d'Italia 2018 przez Colle delle Finestre?

Pod koniec listopada RCS Sport przedstawi cały program przyszłorocznego Giro d’Italia.

Na razie wiadomo, że 101. edycja wyścigu rozpocznie się w Jerozolimie. W piątek gazeta La Stampa doniosła, że najważniejsze etapy odbędą się w Piemoncie. Odcinek numer osiemnaście ma zacząć się w Lombardii, w Mediolanie, a zakończyć ścianką do alpejskiej stacji narciarskiej Pratonevoso, gdzie po raz ostatni wygrał Stefano Garzelli (2000).

Następnego dnia peletonowi przyjdzie rywalizować na naturalnych, szutrowych drogach Colle delle Finestre – podobnie jak to miało już miejsce w 2005, 2011 oraz 2015 roku. W rozkładzie znajdzie się poza tym Sestriere, a na deser Jafferrau. Będzie to powrót po 2013 roku, gdy na samej górze triumfował zdyskwalifikowany później za stosowanie EPO Mauro Santambrogio.

Przedostatni etap Giro wystartuje w Saluzzo, następnie kolumna będzie się wspinać na Col Tzecore i Col di Saint Pantaleon, by finiszować w Cervinii, gdzie w 2015 roku zwyciężył Fabio Aru.

Prawdopodobnie impreza po trzech tygodniach zakończy się w Rzymie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: