Shane Archbold w Aqua Blue Sport

Nowozelandczyk Shane Archbold (Bora-hansgrohe) podpisał kontrakt z irlandzkim zespołem Aqua Blue Sport.

28-letni sprinter, dotychczas rozprowadzający Sama Bennetta, od półtora roku zmagał się z kontuzją pleców, której doznał w kraksie na trasie ubiegłorocznego Tour de France. W sezonie 2016 startował jeszcze kilkukrotnie po feralnym upadku, ale w sezonie 2017 na trasach pojawił się dopiero we wrześniu, ostatnio pomagając Bennettowi wygrać trzy etapy Tour of Turkey.

Archbold po trzech latach w niemieckim zespole zmienia otoczenie i w roku 2018 reprezentował będzie drugoligową ekipę Aqua Blue Sport. Będzie to drugi irlandzki epizod w karierze kolarza z Nowej Zelandii - w latach 2013-14 ścigał się w zespole An Post Chain Reaction.

Archbold, który karierę zaczynał łącząc szosę i tor, w 2011 roku wywalczył srebro mistrzostw świata w omnium. Doświadczenia z welodromów i te zdobyte w roli rozprowadzającego powinny pozwolić mu na walkę na swoje konto w barwach irlandzkiej ekipy, która oprócz Adama Blythe'a nie dysponuje siłą rażenia w sprintach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: