Pavel Sivakov w szeregach Team Sky

Pavel Sivakov

Grupa Sky potwierdziła transfer jednego z najbardziej obiecujących młodych zawodników 20-letniego Pavla Sivakova.

Rosjanin wczoraj wygrał ostatni etap Tour de l'Avenir, a na liście jego licznych sukcesów m. in. widnieją Giro Bio, Ronde de l’Isard, Giro della Valle d’Aosta, Ronde van Vlaanderen juniorów i 2. miejsce w Liege-Bastogne-Liege U23.

Zamierzam specjalizować się w wyścigach etapowych, a Team Sky to najlepsza na świecie drużyna w tego rodzaju rywalizacji. Myślę, że tu będę miał najlepsze możliwości do rozwinięcia swojego talentu

- powiedział młodzieniec, który dotąd uczył się kolarstwa w BMC Development Team.

Sivakov w brytyjskiej ekipie ma już "swojego człowieka", dyrektora sportowego Nicolasa Portala. Obaj mieszkają niedaleko siebie, na południu Francji.

Znam Pavla od lat. Ma dobre korzenie, jego rodzice byli kolarzami. Dorastał u stóp Pirenejów, co może wyjaśniać, dlaczego jest tak dobrym góralem. To fajny chłopak, kolarstwo jest jego pasją, angażuje się w to co robi i jest zmotywowany na odniesienie sukcesu. Ma wszystkie przymioty, aby zostać jednym z najlepszych na świecie

- uważa Portal.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

 1. Bo

  28 sierpnia 2017, 13:10 o 13:10

  Ciekawe po co im Rusek skoro mają już Bernala

  • Tomek

   28 sierpnia 2017, 14:17 o 14:17

   Ale trzeba pamiętać ,że po sezonie odchodzą Landa i Nieve. Więc dwóch perspektywicznych kolarzy dobrze radzących sobie w górach się przyda.

   • Bo

    28 sierpnia 2017, 17:05 o 17:05

    Tak ale w miejsce Landy i Nieve będą już przecież De La Cruz oraz Castroviejo

    • Tomek

     28 sierpnia 2017, 18:23 o 18:23

     No tak. Zapomniałem o tych transferach.

 2. Anderis

  28 sierpnia 2017, 19:57 o 19:57

  Z tak młodymi kolarzami to nigdy nie wiadomo, czy osiągną poziom zdolny do wygrywania GT, więc biorą obu. Maksymalizują szansę na znalezienie nowego Froome'a.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: