Egan Bernal najnowszym nabytkiem Team Sky

Egan Bernal

Kolumbijczyk Egan Bernal w sezonie 2018 reprezentował będzie brytyjski zespół Sky.

Świeżo upieczony triumfator "młodzieżowego Tour de France" - Tour de l'Avenir - dotychczas ścigał się w drużynie Gianniego Savio - Androni-Sidermec-Botecchia - i związany był z nią kontraktem na przyszły rok. Jego pozyskanie wiązało się zatem ze spłatą kontraktu, który wiązał go z doświadczonym włoskim managerem.

Plotki o przejściu utalentowanego Kolumbijczyka do brytyjskiej formacji pojawiły się we włoskiej prasie już w maju. Zespół dziś potwierdził transfer w oficjalnym komunikacie kilka minut po zakończeniu ostatniego etapu Tour de l'Avenir.

Bernal na trasie "wyścigu przyszłości" wygrał dwa górskie etapy i triumfował w klasyfikacji generalnej.

20-letni góral w tym roku przejechał już sporo wyścigów, na koncie zapisując także wygrane Le Tour de Savoie Mont Blanc (2.2) i Sibiu Cycling Tour (2.1), na trasach obu wygrywając też po dwa etapy.

Równocześnie Bernal w starciu ze światową czołówką wypadał bardzo obiecująco - we włoskiej etapówce Settimana Coppi e Bartali finiszował 4., natomiast 9. miejsce w Tour of the Alps (2.HC) i 16. w Tirreno-Adriatico pokazały jego potencjał na górskich odcinkach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: