Tour de l'Avenir 2017: etap 5. Vasili Strokov po ucieczce

logo wyścigu Tour de l'Avenir

Białorusin Vasili Strokov wygrał w Amboise piąty odcinek Tour de l'Avenir, pokonując towarzyszy ucieczki Patricka Gampera (Austria) i swojego rodaka Ilye Volkaua.

Peleton, w którym na piątym miejscu finiszował Alan Banaszek, przyjechał na metę ze stratą blisko 4 minut.

Piąty etap "wyścigu przyszłości" prowadził po drogach Kraju Loary i nie prezentował poważnych wyzwań, dając szansę do ataku na niewielkich pagórkach oraz okazję do popisania się sprintem na finałowej prostej w Amboise.

Początkowo zawiązała się akcja z Michałem Palutą, która zyskała 40 sekund, ale peleton sprawnie zlikwidował odjazd. Tempo było bardzo wysokie, młodzież przez pierwszą godzinę pokonała 48 kilometrów.

Po skasowaniu odjazdu zasadnicza grupa pękła na trzy części i w tym momencie z przodu zawiązała się białorusko-austriacka koalicja. Vasili Strokov, Ilya Volkau i Patrick Gamper błyskawicznie odskoczyli na 5 minut.

Do mety było jeszcze ponad połowę drogi, ale pościg nie rozwinął skrzydeł. Uciekinierzy na ostatnie 10 kilometrów wpadli z zapasem ponad 5 minut, między sobą rozstrzygając kwestię kolejności na podium.

Wyniki 5. etapu Tour de l'Avenir 2017 (2.Ncup), Montreuil-Bellay - Amboise (157 km):

 1 Vasili Strokau (Białoruś)                           3:50:50   
2 Patrick Gamper (Austria)     
3 Ilya Volkau (Białoruś)                                 00:13   
4 Kristoffer Halvorsen (Norwegia)                        03:49   
5 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Kolumbia)     
6 Konrad Geßner (Niemcy)     
7 Oliver Wood (Wielka Brytania)     
8 Alan Banaszek (Polska)     
9 Uladzimir Harakhavik (Białoruś)     
10 Neilson Powless (USA)     
11 Simon Sellier (Francja)     
12 Francisco Campos (Portugalia)     
13 Clément Russo (Francja) Auvergne Rhône-Alpes     
14 Dmitrii Strakhov (Rosja)     
15 Simon Guglielmi (Francja) Auvergne Rhône-Alpes
16 Emmanuel Morin (Francja) Bretania     
17 Soufiane Sahbaoui (Maroko)     
18 Lukas Rüegg (Szwajcaria)     
19 Emiel Planckaert (Belgia)     
20 Mohcine Elkouraji (Maroko)     
21 Egan Arley Bernal Gomez (Kolumbia)     
22 Hayato Okamoto (Japonia)     
23 Ian Garrison (USA)     
24 Mark Downey (Irlandia)     
25 Matthew Teggart (Irlandia)     
26 Edoardo Affini (Włochy)     
27 Dominik Neuman (Czechy)     
28 Tiago Antunes (Portugalia)     
29 Martin Schäppi (Szwajcaria)     
30 Tom Wirtgen (Luksemburg)     
31 Jonas Abrahamsen (Norwegia)     
32 Jan Petelin (Luksemburg)     
33 Joris Nieuwenhuis (Holandia)     
34 Sean Bennett (USA)     
35 Lahcen Sabbahi (Maroko)     
36 Pavel Sivakov (Rosja)     
37 Houcaine Sabbahi (Maroko)     
38 Daire Feeley (Irlandia)     
39 Aurélien Paret-Peintre (Francja)     
40 Aleksandr Riabushenko (Białoruś)     
41 Lucas Hamilton (Australia)     
42 Giovanni Carboni (Włochy)     
43 Atsushi Oka (Japonia)     
44 Gracjan Szeląg (Polska)     
45 Léo Danes (Francja) Auvergne Rhône-Alpes
46 Remy Rochas (Francja) Auvergne Rhône-Alpes
47 Yahor Shpakouski (Białoruś)     
48 Nikolai Cherkasov (Rosja)     
49 Patrick Müller (Szwajcaria)     
50 Jan Maas (Holandia)     
51 Niklas Eg (Dania)     
52 Stephen Bassett (USA)     
53 Anders Skaarseth (Norwegia)     
54 Jesper Schultz (Dania)     
55 Markus Freiberger (Austria)     
56 Robert Stannard (Australia)     
57 Darragh O'mahony (Irlandia)     
58 Michał Paluta (Polska)     
59 Daniel Martinez Poveda (Kolumbia)     
60 Patrick Haller (Niemcy)     
61 Gino Mäder (Szwajcaria)     
62 Christopher Lawless (Wielka Brytania)     
63 Bjorg Lambrecht (Belgia)     
64 Steff Cras (Belgia)     
65 Valentin Madouas (Francja)     
66 Artem Nych (Rosja)     
67 Syver Warsted (Norwegia)     
68 Marc Hirschi (Szwajcaria)     
69 Jai Hindley (Australia)     
70 Masaki Yamamoto (Japonia)     
71 Wldy Sandoval Garzon (Kolumbia)     
72 Stan Dewulf (Belgia)     
73 Aurélien Doleatto (Francja) Auvergne Rhône-Alpes
74 James Knox (Wielka Brytania)     
75 William Barta (USA)     
76 Thibault Guernalec (Francja) Bretania     
77 Casper Pedersen (Dania)     
78 Victor Lafay (Francja)     
79 Takeaki Amezawa (Japonia)     
80 Anthony Rappo (Szwajcaria)     
81 José Fernandes (Portugalia)     
82 Kasper Asgreen (Dania)     
83 Tobias S. Foss (Norwegia)     
84 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)     
85 Georg Zimmermann (Niemcy)     
86 Michal Schlegel (Czechy)     
87 Roman Lehký (Czechy)     
88 Scott Davies (Wielka Brytania)     
89 Masahiro Ishigami (Japonia)     
90 Petr Rikunov (Rosja)     
91 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)     
92 Mohsine Annachnach (Maroko)     
93 Ward Jaspers (Belgia)     
94 Pit Leyder (Luksemburg)     
95 Maxime Roger (Fra) Auvergne Rhône- Alpes     
96 Callum Scotson (Australia)     
97 Michel Ries (Luksemburg)     
98 Jakub Otruba (Czechy)     
99 Michael O'Loughlin (Irlandia)     
100 Aleksandr Vlasov (Rosja)     
101 Samuel Jenner (Australia)     
102 Adam Sekanina (Czechy)     
103 Larry Valvasori (Luksemburg)     
104 Kevin Geniets (Luksemburg)     
105 Imerio Cima (Włochy)     
106 Cristian Munoz Lancheros (Kolumbia)     
107 Fabio Jakobsen (Holandia)     
108 Lars Van Den Berg (Holandia)     
109 Michael Storer (Australia)     
110 Ryan Reilly (Irlandia)     
111 Francesco Romano (Włochy)     
112 Johannes Schinnagel (Niemcy)     
113 Lukas Schlemmer (Austria)     
114 Florian Cam (Francja) Bretania     
115 Felix Gall (Austria)     
116 Benjamin Brkic (Austria)     
117 Matteo Fabbro (Włochy)     
118 Andre Carvalho (Portugalia)     
119 Florian Nowak (Niemcy)     
120 Marcel Neuhauser (Austria)     
121 Piotr Brożyna (Polska)     
122 Hugo Nunes (Portugalia)     
123 Aaron Verwilst (Belgia)     
124 Julius Van Den Berg (Holandia)     
125 Alan Riou (Francja) Bretania     
126 Adrien Garel (Francja) Bretania     
127 Justin Oien (USA)                                    04:03   
128 Pascal Eenkhoorn (Holandia)     
129 Axel Journiaux (Francja)                             04:06   
130 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)                      04:17   
131 Jacob Hennessy (Wielka Brytania)                     04:51   
132 Szymon Tracz (Polska)                                03:49   
133 Szymon Sajnok (Polska)                               09:47   
134 Mark Stewart (Wielka Brytania)     
135 Rui Oliveira (Portugalia)                            17:41   
136 Nicolas Malle (Francja) Bretania                     23:07   
137 Jirí Petruš (Czechy)                                 27:59   

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

1 Patrick Gamper (Austria)                            16:39:50   
2 Ilya Volkau (Białoruś)                                 01:23   
3 Kasper Asgreen (Dania)                                 03:45   
4 Christopher Lawless (Wielka Brytania)                  03:47   
5 Kristoffer Halvorsen (Norwegia)                        03:49   
6 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Kolumbia)     
7 Alan Banaszek (Polska)     
8 Simon Guglielmi (Francja) Auvergne Rhône-Alpes
9 Neilson Powless (USA)     
10 Joris Nieuwenhuis (Holandia)     
11 Egan Arley Bernal Gomez (Kolumbia)     
12 Pavel Sivakov (Rosja)     
13 Giovanni Carboni (Włochy)     
14 Dominik Neuman (Czechy)     
15 Emiel Planckaert (Belgia)     
16 Bjorg Lambrecht (Belgia)     
17 Anders Skaarseth (Norwegia)     
18 Emmanuel Morin (Francja) Bretania     
19 Clément Russo (Francja) Auvergne Rhône-Alpes     
20 Aleksandr Riabushenko (Białoruś)     
21 Remy Rochas (Francja) Auvergne Rhône-Alpes
22 Lucas Hamilton (Australia)     
23 Mark Downey (Irlandia)     
24 Valentin Madouas (Francja)     
25 Marc Hirschi (Szwajcaria)     
26 Tiago Antunes (Portugalia)     
27 Jai Hindley (Australia)     
28 Konrad Geßner (Niemcy)     
29 Niklas Eg (Dania)     
30 Dmitrii Strakhov (Rosja)     
31 Atsushi Oka (Japonia)     
32 Gracjan Szeląg (Polska)     
33 Soufiane Sahbaoui (Maroko)     
34 Tom Wirtgen (Luksemburg)     
35 Steff Cras (Belgia)     
36 Lukas Rüegg (Szwajcaria)     
37 Martin Schäppi (Szwajcaria)     
38 James Knox (Wielka Brytania)     
39 Michal Schlegel (Czechy)     
40 Hayato Okamoto (Japonia)     
41 Simon Sellier (Francja)     
42 Kevin Geniets (Luksemburg)     
43 Daniel Martinez Poveda (Kolumbia)     
44 Oliver Wood (Wielka Brytania)     
45 Daire Feeley (Irlandia)     
46 Patrick Müller (Szwajcaria)     
47 Imerio Cima (Włochy)     
48 Aurélien Paret-Peintre (Francja)     
49 Léo Danes (Francja) Auvergne Rhône-Alpes
50 Hugo Nunes (Portugalia)     
51 Nikolai Cherkasov (Rosja)     
52 Victor Lafay (Francja)     
53 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)     
54 Robert Stannard (Australia)     
55 Ward Jaspers (Belgia)     
56 Aurélien Doleatto (Francja) Auvergne Rhône-Alpes
57 Sean Bennett (USA)     
58 Callum Scotson (Australia)     
59 Pit Leyder (Luksemburg)     
60 Jesper Schultz (Dania)     
61 Matthew Teggart (Irlandia)     
62 Roman Lehký (Czechy)     
63 Yahor Shpakouski (Białoruś)     
64 Artem Nych (Rosja)     
65 Benjamin Brkic (Austria)     
66 Petr Rikunov (Rosja)     
67 Julius Van Den Berg (Holandia)     
68 William Barta (USA)     
69 Michael Storer (Australia)     
70 Piotr Brożyna (Polska)     
71 Markus Freiberger (Austria)     
72 Michael O'loughlin (Irlandia)     
73 Aleksandr Vlasov (Rosja)     
74 Casper Pedersen (Dania)     
75 Cristian Munoz Lancheros (Kolumbia)     
76 Aaron Verwilst (Belgia)     
77 Patrick Haller (Niemcy)     
78 Matteo Fabbro (Włochy)     
79 Stan Dewulf (Belgia)     
80 Jakub Otruba (Czechy)     
81 Florian Cam (Francja) Bretania     
82 Francisco Campos (Portugalia)     
83 Michel Ries (Luksemburg)     
84 Scott Davies (Wielka Brytania)     
85 Georg Zimmermann (Niemcy)     
86 Lukas Schlemmer (Austria)     
87 Anthony Rappo (Szwajcaria)     
88 Florian Nowak (Niemcy)     
89 Lars Van Den Berg (Holandia)     
90 Takeaki Amezawa (Japonia)     
91 Francesco Romano (Włochy)     
92 Ryan Reilly (Irlandia)     
93 Johannes Schinnagel (Niemcy)     
94 Samuel Jenner (Australia)     
95 Larry Valvasori (Luksemburg)     
96 Marcel Neuhauser (Austria)     
97 Vasili Strokau (Białoruś)                             04:13   
98 Gino Mäder (Szwajcaria)                               04:15   
99 José Fernandes (Portugalia)                           04:28   
100 Andre Carvalho (Portugalia)     
101 Jonas Abrahamsen (Norwegia)                          04:30   
102 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)     
103 Tobias S. Foss (Norwegia)                            04:48   
104 Michał Paluta (Polska)                               05:01   
105 Szymon Tracz (Polska)                                05:03   
106 Jan Petelin (Luksemburg)                             05:04   
107 Ian Garrison (USA)                                   05:12   
108 Mohcine Elkouraji (Maroko)                           05:32   
109 Alan Riou (Francja) Bretania                         05:37   
110 Edoardo Affini (Włochy)                              05:48   
111 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)                      05:52   
112 Justin Oien (USA)                                    05:53   
113 Axel Journiaux (Francja)                             05:58   
114 Uladzimir Harakhavik (Białoruś)                      06:32   
115 Masahiro Ishigami (Japonia)                          07:22   
116 Thibault Guernalec (Francja) Bretania                07:25   
117 Maxime Roger (Fra) Auvergne Rhône- Alpes             07:40   
118 Adam Sekanina (Czechy)                               08:53   
119 Stephen Bassett (USA)                                09:13   
120 Darragh O'Mahony (Irlandia)                          09:52   
121 Jan Maas (Holandia)                                  09:58   
122 Fabio Jakobsen (Holandia)                            10:00   
123 Felix Gall (Austria)                                 12:11   
124 Pascal Eenkhoorn (Holandia)                          12:55   
125 Adrien Garel (Francja) Bretania                      13:46   
126 Syver Warsted (Norwegia)                             16:32   
127 Mark Stewart (Wielka Brytania)                       17:04   
128 Rui Oliveira (Portugalia)                            17:41   
129 Szymon Sajnok (Polska)                               19:16   
130 Wldy Sandoval Garzon (Kolumbia)                      20:14   
131 Masaki Yamamoto (Japonia)                            20:25   
132 Jacob Hennessy (Wielka Brytania)                     20:34   
133 Mohsine Annachnach (Maroko)                          23:26   
134 Nicolas Malle (Francja) Bretania                     26:58   
135 Jirí Petruš (Czechy)                                 28:24   
136 Houcaine Sabbahi (Maroko)                            43:01   
137 Lahcen Sabbahi (Maroko)                              54:03   

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: