Vuelta a Espana 2017: etap 3. Zwycięstwo Nibalego, liderem Froome

Vincenzo Nibali

Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) po finiszu z dziewięcioosobowej grupy wygrał w Andorze trzeci odcinek wyścigu dookoła Hiszpanii.

Za Włochem przyjechali David de la Cruz (Quick-Step Floors) i Christopher Froome (Team Sky). Brytyjczyk objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Trudów etapu nie wytrzymał Rafał Majka (Bora-hansgrohe). Polak zameldował się na 38. pozycji, ze stratą na mecie 2:35.

Pierwszy górski test na trasie 72. Vuelty prowadził przez trzy górskie premie. Bezpośrednio po starcie peleton skierował się ku Col de la Perche (31,5 km; kat. 1; 19,5 km; 4,8%), długiej, ale niezbyt stromej przełęczy, wypuszczając przed siebie grupę ucieczkową w składzie Davide Villella (Cannondale-Drapac), Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Anthony Turgis (Cofidis), Fabricio Ferrari (Caja Rural-Seguros RGA), Axel Domont, Alexandre Geniez (obaj AG2R-La Mondiale) i Fernando Orjuela (Manzana Postobon). Za siódemką ruszył Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates), który na Col de la Perche dołączył do harcowników.

Po odhaczeniu wspinaczki przyszło pokonać długi, 70-kilometrowy, opadający lekko w dół odcinek. Czołówka zdobyła podjazd z przewagą 3:40. Peleton niezmiennie napędzał zespół Quick-Step Floors, a różnica zbliżyła się do 5 minut.

Przed drugą wspinaczką, leżącą już w Andorze Coll de la Rabassa (127,5 km; kat. 1; 13,3 km; 6,8%), pościg zdecydowanie przyspieszył. Z ucieczki zaatakowali Geniez i Villella, a z prowadzonej przez Team Sky grupy zasadniczej spłynął lider Yves Lampaert (Quick-Step Floors).

Antonio Pedrero (Movistar), Rui Costa i Darwin Atapuma (obaj UAE Team Emirates) kontratakowali, ale demonstrujący swoją moc pociąg Sky zniweczył ich plany na końcówkę i co więcej, zbliżył się na kilkanaście sekund do dwójki uciekinierów. Ci zakończyli swoją przygodę na zjazdach

U podnóża Alto de la Comella (151,4 km; kat. 2; 4,3 km; 8,6%) zameldowało się około 50 zawodników. Team Sky od początku narzuciło wysokie tempo. Wśród odpadających kolarzy znalazł się Alberto Contador (Trek-Segafredo), w czołówce nie było też widać Rafała Majki.

Na czele pozostało trzynastu zawodników, kiedy kilometr przed końcem podjazdu zaatakował Chris Froome. Na kole Brytyjczyka utrzymał się tylko Esteban Chaves (Orica-Scott). Zjazd do mety dwójka rozpoczęła około 10 sekund przed Romainem Bardetem (Ag2r) i Fabio Aru (Astana).

4 kilometry przed metą z przodu była już czwórka, a niespełna 1000 metrów przed kreską dołączyła jeszcze piątka. Z grupy tej zaatakował Nibali, który zdobył kilka metrów i obronił przewagę do końca.

Wyniki 3. etapu Vuelta a Espana 2017 (GT), Prades Conflent Canigo - Andora la Vella (158,5 km):

  1 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida               4:01:22
  2 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky
  4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  5 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott
  6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
  7 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
  8 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 10 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                00:25
 11 Adam Yates (GBr) Orica-Scott
 12 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 13 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                        00:29
 14 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team          00:54
 15 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
 16 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 17 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 18 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                     01:14
 19 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates
 20 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team
 21 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team
 22 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 23 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 24 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 25 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 26 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                          01:24
 27 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                  01:28
 28 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                          01:39
 29 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 30 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 31 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
 32 Wout Poels (Ned) Team Sky
 33 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural
 34 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                   02:21
 35 Hernán Aguirre (Col) Manzana Postobon                02:33
 36 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 37 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo
 38 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                     02:35
 39 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                02:43
 40 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                    03:36
 41 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon                     04:01
 42 Diego Rosa (Ita) Team Sky                            05:07
 43 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 44 Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo                05:43
 45 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis                      07:16
 46 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 47 Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis
 48 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 49 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 50 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
 51 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural
 52 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 53 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
 54 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 55 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 56 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
 57 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale              07:25
 58 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac               09:12
 59 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                   09:16
 60 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 61 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis                           10:21
 62 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 63 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 64 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 65 Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon
 66 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 67 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural           12:14
 68 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 69 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ
 70 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 71 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon
 72 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 73 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
 74 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 75 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo
 76 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 77 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 78 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                  12:42
 79 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team                  14:08
 80 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 81 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 82 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data
 83 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
 84 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon            14:48
 85 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
 86 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 87 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 88 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 89 Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon
 90 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 91 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 92 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 93 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott
 94 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 95 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 96 Jeremy Maison (Fra) FDJ
 97 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 98 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
 99 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
100 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin
101 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
102 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis
103 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
104 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
105 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
106 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural
107 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott
108 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
109 Christian Knees (Ger) Team Sky
110 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
111 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac
112 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo
113 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
114 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
115 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
116 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                  15:10
117 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                     15:20
118 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
119 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
120 Sven Erik Bystr?m (Nor) Katusha-Alpecin
121 Diego Rubio (Spa) Caja Rural
122 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                   15:27
123 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                        15:31
124 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                         15:35
125 Anthony Perez (Fra) Cofidis
126 Omar Fraile Matarranza (Spa) Dimension Data
127 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
128 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors           15:38
129 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                16:26
130 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                     16:39
131 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo          16:42
132 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo              16:45
133 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin
134 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                 16:51
135 Anthony Roux (Fra) FDJ                               17:27
136 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
137 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
138 Nicholas Dougall (RSA) Dimension Data
139 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
140 Johan Le Bon (Fra) FDJ
141 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
142 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                     17:44
143 Chad Haga (USA) Team Sunweb                          18:49
144 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
145 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
146 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                  19:05
147 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo           19:15
148 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
149 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                   20:00
150 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
151 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale               20:51
152 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                     23:20
153 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac
154 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
155 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
156 Michael Morkov (Den) Katusha-Alpecin
157 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
158 Rafael Reis (Por) Caja Rural
159 Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo
160 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida
161 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors
162 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
163 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
164 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
165 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis
166 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott
167 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis
168 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
169 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
170 Magnus Cort (Den) Orica-Scott
171 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
172 Hector Sáez Benito (Spa) Caja Rural
173 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates
174 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
175 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
176 Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac
177 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
178 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
179 Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon
180 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
181 Ian Stannard (GBr) Team Sky
182 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
183 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
184 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
185 Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon
186 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
187 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
188 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
189 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
190 Svein Tuft (Can) Orica-Scott
191 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
192 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
193 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ                            38:28
DNS Ben King (USA) Dimension Data
DNF Marc Fournier (Fra) FDJ

Punkty

  1 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    25 pkt
  2 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors                20
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                       16
  4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    14
  5 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott            12
  6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                         10
  7 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                      9
  8 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team                 8
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                7
 10 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                    6
 11 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                             5
 12 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                      4
 13 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                            3
 14 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team              2
 15 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates                   1

Lotna premia

  1 Diego Rosa (Ita) Team Sky                                4 pkt
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky                        2
  3 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                   1

Premie górskie

Col de la Perche 

  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      10 pkt
  2 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                  6
  3 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural                        4
  4 Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon                2
  5 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                       1

Coll de la Rabassa 

  1 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                 10 pkt
  2 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                  6
  3 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                   4
  4 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirat         2
  5 Diego Rosa (Ita) Team Sky                                1

Alto de la Comella 

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                        5 pkt
  2 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott             3
  3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                     1

Drużynowo

  1 Orica - Scott                                     12:05:00
  2 Team Sky                                             01:10
  3 Astana Pro Team                                      01:34
  4 Movistar Team                                        02:42
  5 UAE Team Emirates                                    02:53
  6 Team Sunweb                                          02:58
  7 AG2R La Mondiale                                     06:31
  8 BMC Racing Team                                      08:22
  9 Team Dimension Data                                  08:55
 10 Caja Rural - Seguros RGA                             09:15
 11 Lotto Soudal                                         11:37
 12 Quick - Step Floors                                  15:38
 13 Manzana Postobon Team                                16:01
 14 Trek - Segafredo                                     16:26
 15 Bahrain - Merida                                     16:43
 16 Bora - Hansgrohe                                     19:34
 17 Team Lotto Nl - Jumbo                                20:51
 18 Cofidis                                              20:54
 19 Cannondale Drapac                                    20:57
 20 Team Katusha Alpecin                                 24:28
 21 Aqua Blue Sport                                      35:58
 22 FDJ                                                  38:22

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                  8:53:44
  2 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors             00:02
  3 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
  4 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
  5 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 00:10
  6 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott         00:11
  7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                      00:38
  8 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                         00:39
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale            00:43
 10 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                 00:48
 11 Simon Yates (GBr) Orica-Scott
 12 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                01:13
 13 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                    01:17
 14 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team          01:20
 15 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                     01:22
 16 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                  01:29
 17 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                          01:32
 18 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Tea     01:35
 19 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 20 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates               01:43
 21 Wout Poels (Ned) Team Sky                            01:45
 22 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team              01:52
 23 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                  01:54
 24 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo           01:56
 25 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team             01:57
 26 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirat     01:58
 27 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
 28 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural                  02:37
 29 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                     02:53
 30 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo        03:10
 31 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 32 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 33 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                  03:44
 34 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural              03:57
 35 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                  04:05
 36 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                    04:18
 37 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                04:51
 38 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon                     04:56
 39 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      05:16
 40 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                         05:18
 41 Diego Rosa (Ita) Team Sky                            05:31
 42 Hernán Aguirre (Col) Manzana Postobon                05:39
 43 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates               06:11
 44 Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo                06:25
 45 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                  07:24
 46 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                 07:37
 47 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                  07:49
 48 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data      08:15
 49 Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis
 50 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
 51 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport              08:22
 52 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                  09:13
 53 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                   09:18
 54 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                   09:29
 55 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis                      10:00
 56 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
 57 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team           10:47
 58 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                  10:52
 59 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural                    11:14
 60 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 61 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon                11:16
 62 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis                           11:20
 63 Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon
 64 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac               12:27
 65 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida               12:39
 66 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo               12:51
 67 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac              13:02
 68 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural           13:07
 69 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon                 13:09
 70 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                      14:10
 71 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                 14:22
 72 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team                  14:29
 73 Marc Soler (Spa) Movistar Team                       14:34
 74 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ                          14:39
 75 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 76 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                     15:08
 77 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 78 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
 79 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                    15:14
 80 Christian Knees (Ger) Team Sky                       15:15
 81 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                  15:20
 82 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida               15:24
 83 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                 15:28
 84 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 85 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                    15:36
 86 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                15:37
 87 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                  15:39
 88 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors           15:41
 89 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                    15:49
 90 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                   15:52
 91 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale              15:53
 92 Sven Erik Bystrom (Nor) Katusha-Alpecin              15:57
 93 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo              16:00
 94 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon            16:09
 95 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin        16:27
 96 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                16:28
 97 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                 16:29
 98 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                          16:32
 99 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis                    16:34
100 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                     17:00
101 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott
102 Omar Fraile Matarranza (Spa) Dimension Data          17:09
103 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
104 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                   17:14
105 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                17:20
106 Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon              17:28
107 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo              17:33
108 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                 17:34
109 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo          17:35
110 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                         17:38
111 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott          17:43
112 Jeremy Maison (Fra) FDJ                              17:47
113 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                 17:50
114 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                   17:55
115 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac
116 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
117 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team           18:01
118 Anthony Roux (Fra) FDJ                               18:07
119 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team              18:20
120 Johan Le Bon (Fra) FDJ                               18:33
121 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data      18:36
122 Nicholas Dougall (RSA) Dimension Data                18:44
123 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                        18:50
124 Diego Rubio (Spa) Caja Rural                         18:58
125 Anthony Perez (Fra) Cofidis
126 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                19:05
127 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                   19:12
128 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                  19:15
129 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                 19:18
130 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team              19:28
131 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin                  19:39
132 Chad Haga (USA) Team Sunweb                          19:58
133 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                  20:23
134 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo                21:29
135 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                 21:39
136 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo              21:49
137 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale               22:05
138 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates           22:12
139 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo        22:14
140 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                     22:23
141 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                  22:43
142 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                  22:44
143 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                22:45
144 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                   22:52
145 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                    23:01
146 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural
147 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                23:05
148 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors               23:06
149 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb               23:28
150 Magnus Cort (Den) Orica-Scott                        23:39
151 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                   23:43
152 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                    23:44
153 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
154 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo           23:45
155 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac             23:55
156 Michael Morkov (Den) Katusha-Alpecin
157 Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo            24:02
158 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe             24:04
159 Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon              24:07
160 Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac                24:24
161 Ian Stannard (GBr) Team Sky                          24:32
162 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                           24:33
163 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac               24:43
164 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                 24:55
165 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott                         24:58
166 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  25:02
167 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport            25:04
168 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport                  25:07
169 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                     25:08
170 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                25:09
171 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                      25:13
172 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                 25:16
173 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis                    25:29
174 Svein Tuft (Can) Orica-Scott                         25:30
175 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                     25:39
176 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                25:43
177 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                  26:03
178 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe             26:04
179 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida             26:12
180 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis                     26:14
181 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                   26:19
182 Hector Sáez Benito (Spa) Caja Rural                  26:37
183 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe             26:45
184 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                    26:50
185 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                    27:29
186 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                   28:19
187 Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon            31:30
188 Rafael Reis (Por) Caja Rural                         31:33
189 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                   31:37
190 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb                     32:10
191 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates               33:33
192 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                      35:20
193 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ                            39:19

Klasyfikacja punktowa

  1 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    31 pkt
  2 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                   25
  3 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors                  24
  4 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors                20
  5 Christopher Froome (GBr) Team Sky                       18
  6 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott            17
  7 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                       16
  8 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    14
  9 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                      14
 10 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                    12
 11 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                         10
 12 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe                10
 13 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                      9
 14 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                         9
 15 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac                 9
 16 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team                 8
 17 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                7
 18 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                      7
 19 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                    6
 20 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                             5

Klasyfikacja górska

  1 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                 12 pkt
  2 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                 10
  3 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      10
  4 Christopher Froome (GBr) Team Sky                        5
  5 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                   4
  6 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural                        4
  7 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                      3
  8 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott             3
  9 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirat         2
 10 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                         2
 11 Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon                2
 12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                     1
 13 Diego Rosa (Ita) Team Sky                                1
 14 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                       1
 15 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                  1

Klasyfikacja kombinowana

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                       10 pkt
  2 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott            20
  3 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     23
  4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    30
  5 Diego Rosa (Ita) Team Sky                               75
  6 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                  77
  7 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                       100


Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

9 Comments

  1. edek

    21 sierpnia 2017, 17:53 o 17:53

    Niestety Majka jest bardzo słaby. Pytanie co dalej z jego karierą?

    • Tomek

      21 sierpnia 2017, 18:10 o 18:10

      Edek ogarnij się. Rafał dziś faktycznie słabo pojechał ale bez przesady.

    • Andrew

      21 sierpnia 2017, 18:16 o 18:16

      Majka jest słaby bo szczyt formy szykował na Francję, tam mu nie wyszło bo miał wypadek. Takie rzeczy się w kolarstwie zdarzają. W tamtym roku Kwiato miał słaby sezon i też mu polscy "kibice" nie wróżyli przyszłości...

      • Bo

        22 sierpnia 2017, 05:53 o 05:53

        No popatrz andrju a ja myslałem że Froome, Bardet, Aru też szykowali forme n Francje, i nawet w przeciwieństwie do Majki ukończyli wyścig walcząc o czołowe lokaty i przejeżdzając ponad 3000 km

        • TomAsz

          22 sierpnia 2017, 08:29 o 08:29

          Poczekajmy jak bohaterowie Touru będą wyglądać w trzecim tygodniu Vuelty. Chaves już z nimi zatańczy 🙂 Majki bym z nimi nie porównywał, zawsze lepiej jechać, niż leżeć w łóżku.

        • Andrew

          23 sierpnia 2017, 14:12 o 14:12

          @Bo No popatrz ale oni nie mieli groźnego wypadku podczas touru tak jak Majka. Po nim Majka miał przerwę od roweru. Nie jest łatwo tak szybko odbudować formę.

    • Ulle

      21 sierpnia 2017, 22:02 o 22:02

      Ja pierdzielę, kolega początkujący w kolarstwie, że takie dziwaczne pytania zadaje??

  2. grzechu

    21 sierpnia 2017, 18:11 o 18:11

    Nie wiem czy Majka tu czegoś nie symuluje, wymyślił sobie że jedzie po etapy. Problem w tym że Bora miała inne plany. Jeśli był poobijany po TdF to juz na TdP wyglądał nieźle, aczkolwiek mimo to mówił o walce o etapy na vuelcie. Poprostu nie wyglądał na kogoś kto chce minimalizować straty, nie walczył. Jeśli odżyje w późniejszej fazie wyścigu to będzie to bardzo podejrzane. Zakładam, że nie jest chory ale o tym powinna poinformować wkrótce drużyna.

  3. arek

    22 sierpnia 2017, 07:02 o 07:02

    A ja bym odwrócił pytanie edka: co z Borą? Jeśli nie Majka - to kto? Czy oni mają lidera na wyścigi innego niż z łapanki? Czy oni mają zespół, który jest w stanie pojechać na lidera? Tyle kasy, a jak się spojrzy kto wygrywa - to tylko Sagan i -w podrzędnych wyścigach - Bennett. A te dwa czy trzy wyjątki Majka, Postlberger, Muhlberger tylko potwierdzają regułę (bo albo przypadek albo wyścig też jakiś taki mało nadrzędny...).
    Od kilku sezonów na forach trwają przepychanki w stylu Kwiato lepszy, Majka lepszy, Kwiato wyżej w rankingu, Majka będzie lepszy na koniec sezonu, Kwiatkowski robi za bidoniarza, Majka kończ karierę... Nie wiem czemu to służy, pewnie dowartościowaniu piszących. To ja - z przekory, bo mnie te głupie gadki zawsze drażniły - wchodzę, podbijam i sprawdzam: panie Denk, kończ waść, wstydu oszczędź.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: