Arctic Race of Norway 2017: etap 4. Dylan Teuns nie bierze jeńców

Dylan Teuns

Dylan Teuns (BMC Racing) triumfował na ostatnim odcinku 5. Arctic Race of Norway i dobitnie potwierdził swoją dominację w wyścigu.

Belg na mecie zameldował się przed Francuzem Loicem Chetoutem (Cofidis) i Svenem Erikiem Bystromem (Katusha-Alpecin).

W klasyfikacji generalnej 25-latek pokonał o 29 sekund Norwega Augusta Jensena (Team Coop) oraz o 43 sekundy Holendra Michela Kredera (Aqua Blue Sport). Dla kolarza BMC Racing to kolejny duży sukces - w tym roku w lipcu wygrał Tour de Wallonie (2.HC), a na przełomie lipca i sierpnia triumfował w Tour de Pologne (WT).

Zakończenie rywalizacji nastąpiło w leżącym za kołem podbiegunowym Tromsø. W drugiej części kolarze wspinali się na Prestvannet (1,2 km; 7,5%) i Rostbanken (1,1 km; 7,5%), odpowiednio cztery i trzy razy.

Ucieczkę dnia na ostatnim etapie zorganizowali Bernahrd Eisel (Dimension Data), Tony Hurel (Direct Energie), Kenny Molly (Fortuneo-Oscaro), Dmitri Claeys (Cofidis), Ludvik Holstad (Team Sparebanken Sor), Pavel Brutt (Gazprom-Rusvelo), Ion Soeveras Breivold (Team FixIT.no). Grupka uzyskała niecałe cztery minuty przewagi i jako pierwsza wspięła się na podjazd pod Katfjordeidet. Wspinaczka zlokalizowana na 95 kilometrze rywalizacji podzieliła ucieczkę - na czele pozostali Eisel i Claeys - nie zamierzając czekać na pozostałych zawodników.

Austriak i Francuz na 45 kilometrów przed metą notowali 2:42 przewagi nad peletonem prowadzonym przez zawodników Katushy. Eisel spokojnie kompletował punkty do wygranej w klasyfikacji górskiej wyścigu, a prowadzenie wyścigowi zostawił na 34 kilometry przed metą Claeysowi, który na oku miał etapową wygraną.

Kolarz Cofidisu w tej akcji otrzymał wsparcie - na przedostatnim podjeździe pod Prestvannet do ataku ruszyli Loic Chetout (Cofidis), Sebastien Delfosse (WB Veranclassic Aqua Protect), Andrei Grivko (Astana), Sven Erik Bystrom (Katusha-Alpecin), Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice), Rasmus Fossum Tiller (Team Joker Icopal), szybko zyskując 20 sekund przewagi i na czele rozpoczynając ostatnią rundę.

W pogoni widać było koszulki Aqua Blue Sport, a na 8 kilometrów przed metą Chetout, Grivko i Bystrom pożegnali Plucińskiego i spółkę. Doskoczyć zdołał jeszcze Fabian Grellier (Direct Energie), ale niewielka przewaga na ostatnim podjeździe nie pozwoliła na oparcie się sile peletonu.

Tuż przed szczytem zaatakował lider wyścigu - Dylan Teuns - nie otrzymując odpowiedzi od żadnego z rywali. Młody Belg na metę dotarł samotnie, wygrywając trzeci wyścig etapowy w okresie trzech tygodni.

Wyniki 4. etapu Arctic Race of Norway 2017 (2.HC), Tromsø - Tromsø (160,5 km):

  1 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                    3:47:03
  2 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          00:11
  3 Sven Erik Bystrom (Nor) Katusha-Alpecin
  4 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
  5 Olivier Pardini (Bel) WB Veranclassic                  00:16
  6 Börn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal
  7 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin
  8 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille
  9 Lawrence Naesen (Bel) WB Veranclassic
 10 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data
 11 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal
 12 Anders Skaarseth (Nor) Joker Icopal
 13 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 14 Erwann Corbel (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 15 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 16 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 17 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 August Jensen (Nor) Team Coop
 19 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 20 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 21 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 22 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal
 23 Arnold Jeannesson (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 24 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom – Rusvelo
 25 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Sunweb
 26 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 27 Franck Bonnamour (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 28 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 29 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 30 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini         00:43
 31 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
 32 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 33 Trond Hakon Trondsen (Nor) Team Sparebanken Sor        00:50
 34 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 35 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
 36 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 37 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice           00:55
 38 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal                00:58
 39 Oivind Lukkedal (Nor) Team Coop                        01:33
 40 Truls Korsaeth (Nor) Astana Pro Team
 41 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb
 42 Herman Dahl (Nor) Team Sparebanken Sor
 43 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 01:39
 44 Roy Jans (Bel) WB Veranclassic
 45 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 46 Kristoffer Halvorsen (Nor) Joker Icopal
 47 Aleksey Tcatevitch (Rus) Gazprom – Rusvelo
 48 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 49 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 50 Christophe Masson (Fra) WB Veranclassic
 51 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
 52 Sébastien Delfosse (Bel) WB Veranclassic
 53 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
 54 Max Kanter (Ger) Team Sunweb                           01:50
 55 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 56 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – Rusvelo
 57 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 58 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 59 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 60 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 61 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 62 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     02:09
 63 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini              02:27
 64 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits        04:06
 65 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 04:46
 66 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin
 67 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sor
 68 Matti Breschel (Den) Astana Pro Team
 69 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 70 Hokon Lunder Aalrust (Nor) Team Coop
 71 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb
 72 Jonathan Couanon (Fra) Delko Marseille
 73 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille                      06:08
 74 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                06:20
 75 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   06:23
 76 Jarl Salomein (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise         06:43
 77 Marius Blolid (Nor) Team FixIt.no
 78 Alex Kirsch (Lux) WB Veranclassic
 79 Eduard Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                07:35
 80 Leon Rohde (Ger) Team Sunweb                           09:32
 81 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    11:40
 82 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport
 83 Asmund Romstad Lovik (Nor) Team FixIt.no
 84 Eirik Bruland (Nor) Team Sparebanken Sor               13:54
 85 Bjornar Vevatne overland (Nor) Team FixIt.no
 86 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo                    13:58
 87 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk              14:52
 88 Bram Welten (Ned) BMC Racing Team
 89 Kenny Molly (Bel) Team Fortuneo - Oscaro
 90 Jon Soeveras Breivold (Nor) Team FixIt.no
 91 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 92 Haavard Blikra (Nor) Team Coop
 93 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk           15:09
 94 Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 95 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
 96 Martyn Irvine (Irl) Aqua Blue Sport
 97 Matti Manninen (Fin) Team FixIt.no
 98 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Coop
DNF Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
DNF Tony Hurel (Fra) Direct Energie
DNF Adrien Petit (Fra) Direct Energie
DNF Karl Patrick Lauk (Est) Astana Pro Team
DNF Daniel McLay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
DNF Boris Vallee (Bel) Team Fortuneo - Oscaro
DNF Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
DNF Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
DNF Ludvik Aspelund Holstad (Nor) Team Sparebanken Sor
DNF Mathias Skjold (Nor) Team Sparebanken Sor
DNF Asbjorn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille
DNF Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille
DNF Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
DNF Spikseth Elias Angel
DNS Yoann Offredo (Fra) Wanty - Groupe Gobert

Klasyfikacja końcowa wyścigu

  1 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                   15:56:15
  2 August Jensen (Nor) Team Coop                          00:29
  3 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport                    00:43
  4 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin               00:45
  5 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
  6 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille
  7 Börn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal                      00:49
  8 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal
  9 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension D     00:55
 10 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    00:57
 11 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice                 00:59
 12 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom – Rusvelo                 01:01
 13 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Sunweb
 14 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 15 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   01:09
 16 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal                    01:12
 17 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits          01:13
 18 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise         01:21
 19 Olivier Pardini (Bel) WB Veranclassic                  01:24
 20 Franck Bonnamour (Fra) Team Fortuneo - Oscaro          01:38
 21 Sven Erik Bystrom (Nor) Katusha-Alpecin                01:57
 22 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini          02:21
 23 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini         02:23
 24 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice           02:27
 25 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                   03:04
 26 Lawrence Naesen (Bel) WB Veranclassic                  03:09
 27 Anders Skaarseth (Nor) Joker Icopal                    03:14
 28 Arnold Jeannesson (Fra) Team Fortuneo - Oscaro         03:23
 29 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice              03:37
 30 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       03:43
 31 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                  03:54
 32 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      03:55
 33 Trond Hakon Trondsen (Nor) Team Sparebanken Sor        03:57
 34 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise        04:39
 35 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert           04:41
 36 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – Rusvelo                 05:02
 37 Max Kanter (Ger) Team Sunweb                           05:04
 38 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team                     05:21
 39 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                    05:33
 40 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb                        05:37
 41 Sébastien Delfosse (Bel) WB Veranclassic               05:38
 42 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sor            05:47
 43 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 06:00
 44 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      06:02
 45 Christophe Masson (Fra) WB Veranclassic                06:21
 46 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  07:10
 47 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport                    07:18
 48 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert            07:27
 49 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits        07:52
 50 Herman Dahl (Nor) Team Sparebanken Sor                 07:53
 51 Kristoffer Halvorsen (Nor) Joker Icopal                08:14
 52 Oivind Lukkedal (Nor) Team Coop                        08:19
 53 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – Rusvelo               08:29
 54 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  08:52
 55 Matti Breschel (Den) Astana Pro Team                   09:01
 56 Jonathan Couanon (Fra) Delko Marseille                 09:28
 57 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini              09:38
 58 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal                10:01
 59 Roy Jans (Bel) WB Veranclassic                         10:52
 60 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
 61 Aleksey Tcatevitch (Rus) Gazprom – Rusvelo             11:07
 62 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                11:14
 63 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 11:19
 64 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                     11:57
 65 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb
 66 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          12:13
 67 Jarl Salomein (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise         12:17
 68 Marius Blolid (Nor) Team FixIt.no                      12:50
 69 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
 70 Truls Korsaeth (Nor) Astana Pro Team                   13:55
 71 Leon Rohde (Ger) Team Sunweb                           14:40
 72 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                  15:08
 73 Hokon Lunder Aalrust (Nor) Team Coop                   15:18
 74 Erwann Corbel (Fra) Team Fortuneo - Oscaro             15:59
 75 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin                    16:02
 76 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     17:02
 77 Asmund Romstad Lovik (Nor) Team FixIt.no               17:23
 78 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo                    19:15
 79 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille                      21:24
 80 Matti Manninen (Fin) Team FixIt.no                     22:17
 81 Eduard Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                23:39
 82 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    24:12
 83 Bjornar Vevatne overland (Nor) Team FixIt.no           24:32
 84 Alex Kirsch (Lux) WB Veranclassic                      25:29
 85 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Coop                    26:39
 86 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport                26:47
 87 Bram Welten (Ned) BMC Racing Team                      29:10
 88 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice           32:09
 89 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   32:53
 90 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo - Vini Fantini            33:42
 91 Eirik Bruland (Nor) Team Sparebanken Sor               34:23
 92 Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise       35:38
 93 Jon Soeveras Breivold (Nor) Team FixIt.no              36:32
 94 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk              37:39
 95 Haavard Blikra (Nor) Team Coop
 96 Martyn Irvine (Irl) Aqua Blue Sport                    37:56
 97 Kenny Molly (Bel) Team Fortuneo - Oscaro               39:07
 98 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk           39:14

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: