Mistrzostwa Europy 2017. Mathiesen złota na czasówce orliczek, 6. miejsce Skalniak

logo mistrzostw Europy 2017

Pernille Mathiesen wywalczyła w duńskim Herning złoty medal mistrzostw Europy w jeździe indywidualnej na czas kobiet do lat 23.

19-letnie Dunka na swoim terenie pokonała o 4 sekundy swoją starszą rodaczkę Cecilię Uttrup Ludwig. Brązowy medal do domu zabrała Niemka Lisa Klein.

6. miejsce zajęła Agnieszka Skalniak, do zwycięskiej Dunki tracąc 1:50. Na 13. pozycji sklasyfikowano drugą z Polek – Alicję Ratajczak.

Zawodniczki mierzyły się z 31,5 kilometrową rundą wokół Herning. Trasa była płaska i oferowała dwie techniczne sekcje – w początkowej i końcowej fazie zmagań – w większości pozwalając jednak rozwinąć duże prędkości na długich prostych.

Wyniki Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym 2017 – jazda indywidualna na czas kobiet do lat 23 (CC), Herning (31,5 km):

1. Pernille Mathiesen (Dania)                41:29
2. Cecilie Uttrup Ludwig (Dania)             00:04
3. Lisa Klein (Niemcy)                       00:11
4. Clara Koppenburg (Niemcy)                 00:42
5. Severine Eraud (Francja)                  01:36
6. Agnieszka Skalniak (Polska)               01:45
7. Melissa Lowther (Wielka Brytania)         01:50
8. Lisa Morzenti (Włochy)                    01:57