Tour de Pologne 2017: etap 5. Danny van Poppel zrobił swoje

Danny van Poppel

Danny van Poppel (Team Sky) zwyciężył w Rzeszowie, na mecie piątego etapu Tour de Pologne.

Holenderski sprinter po finiszu z czołowej grupy pokonał Luke Mezgeca (Orica-Scott) i lidera wyścigu Petera Sagana (Bora-hansgrohe).

Piątego dnia kolarze ruszyli z okolic Dębicy, a konkretnie z Nagawczyny. Trasa o długości 130 kilometrów prowadziła przez Podkarpacie, zahaczając o górską premię Gmina Lubenia (71,4 km i 79,7 km; kat. 3; 1,2 km; 8,4%). Ściganie kończyła runda (22,5 km) z metą w Rzeszowie, na której leżał podjazd pod Łany (96,5 km i 119,4 km; kat. 2; 1,2 km; 8,2%).

Krótko po starcie ucieczkę zawiązali Maxime Monfort (Lotto Soudal), Tejay Van Garderen (BMC Racing Team), Antwan Tolhoek (LottoNL-Jumbo), Moreno Moser (Astana) i Maximilian Schachmann (Quick-Step Floors). Peleton na tak krótkim etapie nie pozwolił szóstce na wiele, ich przewaga z trudem sięgnęła 3 minut na półmetku dystansu. W peletonie pracowali kolarze Orica-Scott, Bora-hansgrohe, później dołączyli UAE Team Emirates. Po pierwszym podejściu pod Łany różnica zmalała do 1:40.

Na wjeździe do Rzeszowa zaczął padać deszcz. Zrobiło się ślisko, o czym namacalnie przekonał się Schachmann, którego na zakręcie powalił uślizg tylnego koła. Niemiecki zawodnik odpadł z ucieczki, a pozostająca z przodu czwórka na końcową rundę wjechała utrzymując w zapasie 1:21.

Miejscami stromy podjazd pod Łamy rozbił uciekinierów. Zaatakował Van Garderen, ale Amerykanin był już na widoku pościgu. Ostatnie 10 kilometrów peleton rozpoczął ze stratą 19 sekund.

4 kilometry przed metą uciekinierowi pozostało 8 sekund i chwilę później Van Garderen został doścignięty. Za rozprowadzenie Danny'ego van Poppela zabrali się kolarze Sky. Na kole Holendra zainstalował się Peter Sagan. Z tyłu, na około 15 pozycji w peletonie, doszło do kraksy.

Sprinter Sky nie przejął się mistrzem świata na plecach, tym razem nie spóźnił sprintu, odnosząc pierwsze zwycięstwo w wyścigu.

Wyniki 5. etapu Tour de Pologne 2017 (2.UWT), Olimp Nagawczyna - Rzeszów (130 km):

 1 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                    2:59:44
  2 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
  3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  4 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
  5 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
  6 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
  7 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
  8 Jose Rojas (Spa) Movistar Team
  9 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 10 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 11 Matti Breschel (Den) Astana Pro Team
 12 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
 13 Paweł Cieślik (Pol) Reprezentacja Polski
 14 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 15 Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 16 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 17 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
 18 Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 19 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
 20 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 21 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 22 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 23 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 24 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 25 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 26 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 27 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 28 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 29 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 30 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 31 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
 32 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 33 Wout Poels (Ned) Team Sky
 34 Adam Yates (GBr) Orica-Scott
 35 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 36 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 38 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 39 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 40 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 41 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 42 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 43 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 44 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 45 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 46 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 47 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 48 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 49 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
 50 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal
 51 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 52 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 53 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 54 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team             
 55 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                 
 56 Dayer Quintana (Col) Movistar Team         
 57 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                   
 58 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo                  01:29
 59 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 60 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
 61 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data               01:30
 62 Emanuel Piaskowy (Pol) Reprezentacja Polski
 63 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 64 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 65 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida               01:31
 66 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 67 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 68 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo
 69 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice          01:32
 70 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 71 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott
 72 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
 73 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice              01:33
 74 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 75 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 76 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                  01:39
 77 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 78 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 79 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb                     01:40
 80 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 81 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
 82 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac             00:00
 83 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                             02:12
 84 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                 02:32
 85 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                    02:54
 86 Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski          00:00
 87 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                03:02
 88 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                   03:33
 89 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 90 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                 03:34
 91 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 92 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice             03:35
 93 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 94 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                  03:45
 95 Chad Haga (USA) Team Sunweb                          04:46
 96 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
 97 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                   04:47
 98 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
 99 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo              04:54
100 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                   04:55
101 Kamil Gradek (Pol) Reprezentacja Polski              06:12
102 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
103 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
104 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
105 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
106 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski
107 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                     06:30
108 Anass Ait El Abdia (Mor) UAE Team Emirates
109 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
110 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                   08:58
111 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo
112 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
113 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
114 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
115 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
116 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
117 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac            09:07
118 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
119 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
120 Paweł Franczak (Pol) Reprezentacja Polski            12:27
121 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
122 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
123 Paweł Bernas (Pol) Reprezentacja Polski
124 Rob Power (Aus) Orica-Scott
125 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
126 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
127 Roman Maikin (Rus) Gazprom – Rusvelo                 14:25
128 Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale            14:27
129 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
130 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
131 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
132 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
133 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
134 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                      17:50
135 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
136 Ian Boswell (USA) Team Sky                           17:56
137 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
138 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott
139 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
140 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
141 Marc Fournier (Fra) FDJ
142 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
143 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                 18:50
144 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
145 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors              18:55
DNF Kevin Reza (Fra) FDJ
DNS Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNS Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
DNF Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors

Punkty

  1 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                         20 pkt
  2 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott                           19
  3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                        18
  4 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                 17
  5 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo               16
  6 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                  15
  7 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                        14
  8 Jose Rojas (Spa) Movistar Team                          13
  9 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                    12
 10 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                        11
 11 Matti Breschel (Den) Astana Pro Team                    10
 12 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                     9
 13 Paweł Cieślik (Pol) Reprezentacja Polski                 8
 14 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                              7
 15 Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  6
 16 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                        5
 17 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors                       4
 18 Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    3
 19 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                       2
 20 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                        1

Lotne premie

Rzeszów, 108.4 km

  1 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                 3 pkt
  2 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                        2
  3 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  1

Premie górskie

Gmina Lubenia, 71.4 km

  1 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                        3 pkt
  2 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  2
  3 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                       1

Gmina Lubenia, 79.7 km

  1 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                        5 pkt
  2 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  3
  3 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                 2
  4 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                       1

Łany, 96.5 km

  1 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                        5 pkt
  2 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  3
  3 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                       2
  4 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors            1

Łany, 119.4km

  1 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                 5 pkt
  2 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  3
  3 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                         2
  4 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                       1

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                  18:41:27
  2 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                    00:14
  3 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                     00:20
  4 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                    00:24
  5 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                       00:31
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale            00:32
  7 Wout Poels (Ned) Team Sky                            00:33
  8 Adam Yates (GBr) Orica-Scott
  9 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                          00:38
 10 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 00:39
 11 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
 12 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                    00:42
 13 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                    00:44
 14 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                  00:47
 15 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 16 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 17 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                  01:02
 18 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                 01:05
 19 Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo                01:10
 20 Diego Rosa (Ita) Team Sky                            01:14
 21 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team              02:35
 22 Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski          01:41
 23 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                          01:58
 24 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida               02:22
 25 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                    02:43
 26 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale               02:52
 27 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                   
 28 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
 29 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 30 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team             02:59
 31 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo                   03:14
 32 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      03:18
 33 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe               03:21
 34 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                 03:23
 35 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo              04:08
 36 Jérémy Maison (Fra) FDJ                              04:09
 37 Winner Anacona (Col) Movistar Team                   04:25
 38 Jose Rojas (Spa) Movistar Team                       04:22
 39 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                04:36
 40 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                 04:48
 41 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team                   05:40
 42 Emanuel Piaskowy (Pol) Reprezentacja Polski          05:38
 43 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac              05:50
 44 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott                        06:05
 45 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice          06:08
 46 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                 06:12
 47 Paweł Cieślik (Pol) Reprezentacja Polski             06:24
 48 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal                      06:59
 49 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                   07:23
 50 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo               08:02
 51 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                      09:01
 52 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                     09:36
 53 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
 54 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 55 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                 10:34
 56 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo                  10:43
 57 Matti Breschel (Den) Astana Pro Team                 10:53
 58 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                10:59
 59 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
 60 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                     11:02
 61 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                          11:22
 62 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida               12:05
 63 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                 12:11
 64 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale              12:12
 65 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                13:10
 66 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott                        13:14
 67 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo            13:40
 68 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                    14:02
 69 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                      14:04
 70 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                  14:19
 71 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                     14:28
 72 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
 73 Chad Haga (USA) Team Sunweb                          14:39
 74 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo                 15:01
 75 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                     15:15
 76 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                  15:20
 77 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida               15:30
 78 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 79 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates              15:33
 80 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                   15:39
 81 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                  15:43
 82 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data               15:51
 83 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo             15:59
 84 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                  16:00
 85 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                    16:01
 86 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb                     16:08
 87 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                 16:09
 88 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                      16:14
 89 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                   16:16
 90 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac             16:19
 91 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                     16:26
 92 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                  17:07
 93 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                  17:42
 94 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                 18:24
 95 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                   18:29
 96 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice             18:33
 97 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                18:57
 98 Rob Power (Aus) Orica-Scott                          19:00
 99 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin                 19:15
100 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors              19:42
101 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                 19:49
102 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                   19:59
103 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski           20:32
104 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice          21:18
105 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk               21:20
106 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo           21:37
107 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                             22:42
108 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice              22:51
109 Kamil Gradek (Pol) Reprezentacja Polski              23:19
110 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo              23:41
111 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac               23:44
112 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin                 23:51
113 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo              23:56
114 Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo              24:15
115 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                     24:27
116 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                 24:34
117 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac              25:06
118 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo                  25:39
119 Anass Ait El Abdia (Mor) UAE Team Emirates           25:53
120 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                26:01
121 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                26:07
122 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                27:52
123 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice           29:04
124 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott                         34:20
125 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                  34:33
126 Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale            35:43
127 Paweł Franczak (Pol) Reprezentacja Polski            36:46
128 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk              37:46
129 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                    38:35
130 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                   38:41
131 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                38:46
132 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
133 Roman Maikin (Rus) Gazprom – Rusvelo                 39:38
134 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                      42:05
135 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo            42:15
136 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team               43:47
137 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk            44:50
138 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors            45:18
139 Marc Fournier (Fra) FDJ                              47:06
140 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale             47:34
141 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk         49:07
142 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe             49:12
143 Ian Boswell (USA) Team Sky                           52:41
144 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                 53:33
145 Paweł Bernas (Pol) Reprezentacja Polski              58:20

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                        88 pkt
  2 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                         76
  3 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                  51
  4 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                     46
  5 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                 43
  6 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott                            39
  7 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo               39
  8 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                    36
  9 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                        36
 10 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac                36
 11 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                         35
 12 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                   34
 13 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                    31
 14 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                     25
 15 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                24
 16 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       20
 17 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team                      20
 18 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott                           19
 19 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        18
 20 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       17

Klasyfikacja górska

  1 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       25 pkt
  2 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice             17
  3 Diego Rosa (Ita) Team Sky                               12
  4 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 11
  5 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                             10
  6 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                 10
  7 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                 7
  8 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                       7
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                5
 10 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                       5
 11 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski               5
 12 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                        3
 13 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                     3
 14 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                     3
 15 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                         2
 16 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                        2
 17 Wout Poels (Ned) Team Sky                                2
 18 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo               2
 19 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  2
 20 Paweł Bernas (Pol) Reprezentacja Polski                  2

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bora-Hansgrohe                                    56:08:30
  2 Movistar Team                                        00:24
  3 Lotto Soudal                                         00:45
  4 UAE Team Emirates                                    01:42
  5 Quick-Step Floors                                    01:49
  6 BMC Racing Team                                      02:40
  7 Orica-Scott                                          02:58
  8 Katusha-Alpecin                                      04:48
  9 Team Sunweb                                          04:51
 10 Team LottoNl-Jumbo                                   05:46
 11 AG2R La Mondiale                                     05:56
 12 Team Sky                                             06:42
 13 Dimension Data                                       06:46
 14 Bahrain-Merida                                       09:26
 15 Reprezentacja Polski                                 12:05
 16 Gazprom – Rusvelo                                    17:09
 17 FDJ                                                  17:20
 18 CCC Sprandi Polkowice                                20:46
 19 Astana Pro Team                                      23:35
 20 Cannondale-Drapac                                    23:40
 21 Team Novo Nordisk                                    31:10
 22 Trek-Segafredo                                       33:12

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: