Quick-Step Floors nadal bez potwierdzonego finansowania na rok 2018

fot. Jakub Zimoch/rowery.org

Patrick Lefevere - menadżer Quick-Step Floors - przyznał, że jego ekipa nie podpisała jeszcze żadnego kontraktu sponsorskiego na przyszły sezon. To może oznaczać trudności z utrzymaniem obecnych gwiazd w drużynie.

Lefevere pragnie zatrzymać obecne gwiazdy w zespole, jednak trudno będzie mu to zrobić, jeśli nie zwiększy budżetu przeznaczonego na płace zawodników. Belg w rozmowie z belgijską stacją "Sporza" przyznał, że nie rozmawia z żadnym nowym sponsorem, obecnie prowadzi negocjacje z Quick-Step, Lidlem i Specialized w celu zwiększenia budżetu ekipy na przyszły rok.

Największa gwiazda Quick-Step Floors - Marcel Kittel - nie ma podpisanego kontraktu na przyszły rok. Niemiec w tym roku jest nie do zatrzymania na Tour de France - wygrał pięć etapów i pewnie zmierza po zwycięstwo w klasyfikacji punktowej. Jego usługami zainteresowana jest Katusha-Alpecin.

Łakomymi kąskami na rynku transferowym są także m.in. Fernando Gaviria, Daniel Martin, Matteo Trentin, Niki Terpstra, Zdenek Stybar i Bob Jungels. Jedynymi filarami ekipy, którzy podpisali nowy kontrakt są Philippe Gilbert i Julian Alaphilippe.

Rozmowy kontraktowe mają rozpocząć się po Tour de France, kiedy sytuacja budżetowa Quick-Step Floors będzie już jasna.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Wilinski

    18 lipca 2017, 18:22 o 18:22

    Boba Jungelsa i kogoś z dwójki Stybar/ Terpstra to bym widział w Treku bo tam Contador i Degenkolb raczej poniżej oczekiwań w tym sezonie.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: