Team Sunweb przedłuża kontrakty

Laurens Ten Dam, Sam Oomen i Soren Kragh Andersen przedłużyli kontrakty z Team Sunweb. Ponadto niemiecka ekipa przedłużyła partnerstwo z firmą Mini Cars, która dostarcza jej samochody. 

36-letni Ten Dam jest zawodnikiem Sunweb od początku tego roku. To dzięki niemu ekipa odniosła największy sukces w historii. To właśnie on był głównym pomocnikiem Tom Dumoulina podczas majowego Giro d'Italia, które padło jego łupem. Holender podpisał roczny kontrakt, a obecnie startuje w Tour de France.

Sam Oomen jest wielką nadzieją Team Sunweb. 21-latek rok temu niespodziewanie wygrał francuską etapówkę Tour de l'Ain i był 3. w Criterium International. W tym roku był 9. w Tour of Califronia i 6. w mistrzostwach Holandii w jeździe indywidualnej na czas. Jego kolejnym celem będzie Vuelta a Espana. Jego nowy kontrakt będzie obowiązywał do 2020 roku.

Nowa umowę podpisał także Søren Kragh Andersen. Duńczyk w tym roku wygrał etap Tour of Oman i był 5. w Ster ZLM Toer, czym zapracował sobie na nową umowę.

Wcześniej niekwestionowany lider zespołu Tom Dumoulin ogłosił, że zostanie w ekipie co najmniej do końca 2021 roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: