Tour de France 2017. Uran i Bennett ukarani

Rigoberto Uran

Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac) otrzymał karę dodatkowych 20 sekund do klasyfikacji generalnej Tour de France

Kara dotyczy sytuacji, która wydarzyła się podczas 12. etapu z Pau do Peyragudes. Kolumbijczyk pobrał bidony z napojami 5 km przed metą, kiedy w regulaminie dozwolone jest korzystanie z dodatkowych bidonów do 20 km przed metą. Zasady te są zmieniane tylko w tzw. "wyjątkowych okolicznościach".

Tak czy inaczej Uran zachowuje czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej wyścigu, ale z większą startą do lidera Fabio Aru (Astana), która obecnie wynosi 55 sekund.

Dyskusyjną sprawą jest brak kary dla zwycięzcy dzisiejszego etapu Romana Bardet (Ag2r), który także korzystał z dodatkowego bidonu w momencie kiedy jest to zakazane. Francuzowi się upiekło, gdyż przyjął butelkę od kibica, a nie od obsługi Ag2r.

Sędziowie ukarali także dziewiątego w ogólnej klasyfikacji George'a Bennetta (LottoNl-Jumbo) oraz Serge'a Pauwelsa (Dimension Data), który jest na 27. miejscu.  Wszyscy kolarze dostali także dodatkowo karę pieniężną w wysokości 200 franków szwajcarskich.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: