Giro Rosa 2017: etap 3. Hannah Barnes z peletonu

Hannah Barnes

Hannah Barnes (Canyon SRAM) wygrała sprint po zwycięstwo na trzecim odcinku Giro Rosa.

24-letnia Brytyjka na finiszowych metrach pokonała Lotte Lepistö (Cervélo-Bigla) i Kirsten Wild (Cylance Pro Cycling).

W klasyfikacji generalnej bez istotnych zmian, na prowadzeniu pozostaje Holenderka Anna van der Breggen (Boels - Dolmans).

Niemal całkowicie płaski etap przebiegał w szybkim tempie, przez pierwszą godzinę zawodniczki pokonały ponad 42 kilometry. Akcje zaczepne nie wychodziły, w połowie drogi 35 sekund udało się na krótko zyskać Anie Sanchez Sanabri (Servetto Giusta).

Peleton pękł dopiero na krótkiej ściance Muro Ca’ del Piggio (60 km; kat. 2). Najwięcej punktów zdobyła tam Annemiek van Vleuten (Orica - Scott), Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie) zameldowała się na trzeciej pozycji.

Za podjazdem samotną akcję podjęła Elena Cecchini (Canyon SRAM). Włoszka odjechała na 35 sekund, jednak 17 kilometrów przed metą ucieczka przeszła do historii. Ściganie zakończył masowy sprint, w którym klasę pokazała Hannah Barnes.

Wyniki 3. etapu Giro Rosa 2017 (2.WWT), San Fior - San Vendemiano (100 km):

1. Hannah Barnes (Canyon SRAM)                       2:27:49
2. Lotta Lepistö (Cervélo-Bigla)
3. Kirsten Wild (Cylance Pro Cycling)
4. Roxane Fournier (FDJ)
5. Amalie Dideriksen (Boels - Dolmans)
6. Chloe Hosking (Alé Cipollini)
7. Emilie Moberg (Hitec Products)
8. Giorgia Bronzini (Wiggle High5)
9. Maria Confalonieri (Lensworld - Kuota)
10. Ilaria Sanguineti (Bepink Cogeas)
...
16. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)
20. Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling)
70. Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling)
105. Anna Plichta (WM3 Energie)                       00:13

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1. Anna van der Breggen (Boels - Dolmans)           5:54:21
2. Annemiek van Vleuten (Orica - Scott)               00:18
3. Elisa Longo Borghini (Wiggle High5)                00:26
4. Megan Guarnier (Boels - Dolmans)                   02:00
5. Amanda Spratt (Orica - Scott)                      02:22
6. Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling)             02:37
7. Karol-ann Canuel (Boels - Dolmans)                 02:43
8. Lucinda Brand (Team Sunweb)                        03:02
9. Floortje Mackaij (Team Sunweb)
10. Sabrina Stultiens (Team Sunweb)
..
37. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)                06:07
55. Anna Plichta (WM3 Energie)                        07:03
57. Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling)         07:09

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: