Tour de France 2017. Skład grupy LottoNL-Jumbo

zawodnik grupy LottoNL-Jumbo

Mocny, wyrównany skład przygotowała na Tour de France holenderska ekipa LottoNL-Jumbo.

Już 1 lipca w Düsseldorfie na pierwszym etapie, jeździe indywidualnej na czas o długości 14 kilometrów, wysoko powinni się uplasować Jos van Emden i Primoz Roglic. Holender pod koniec maja wygrał czasówkę w Giro d'Italia, Słoweniec również ma na swoim koncie jazdę indywidualną w Giro (2016), a w obecnym sezonie był najlepszy na odcinkach czasowych Vuelta al Pais Vasco i Tour de Romandie.

Na etapach płaskich powalczy 24-letni Dylan Groenewegen, który po zebraniu doświadczeń w zeszłorocznej "Wielkiej Pętli" tym razem może sporo namieszać wśród sprinterów.

Robert Gesink oraz pogromca Rafała Majki w Tour of California George Bennett, zasadzą się na górskie etapy, a także popracują na lidera grupy w klasyfikacji generalnej, czyli Primoza Roglica. Dla 27-latka to po zeszłorocznym Giro będzie drugi Wielki Tour w karierze, na którym ma szansę dołączyć do elity grandtourowców.

Skład LottoNL-Jumbo na Tour de France 2017:
George Bennett, Jos van Emden, Robert Gesink, Dylan Groenewegen, Tom Leezer, Paul Martens, Primoz Roglic, Timo Roosen, Robert Wagner.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: