Tour de France 2017. Skład zespołu BMC Racing Team

Richie Porte będzie liderem grupy BMC Racing Team podczas 104. edycji Tour de France (1-23 lipca). 

Skład drużyny został dobrany pod 32-latka. Na górskich odcinkach Tasmańczyka wspierać mają Damiano Caruso i Nicolas Roche, a na pagórkowatych etapach w "czubie" peletonu kręcić będą Alessandro De Marchi i Amaël Moinard. Pozostali zawodnicy mają mieć najwięcej do powiedzenia na łatwym terenie. Ich zadaniem będzie chronienie Porte'a od wiatru, i doprowadzenie go do mety w peletonie.

Dodatkowe zadanie ma również Stefan Küng. 23-letni Szwajcar powinien walczyć o zwycięstwo etapowe pierwszego dnia, na prowadzącej po ulicach Düsseldorfu czasówce. Pochodzący z Wil "King Küng" dziś został mistrzem swojego kraju w tej specjalności, dlatego dobry wynik w jego wykonaniu nie byłby zaskoczeniem.

Od czasu do czasu wolną ręką ma dostać również Greg van Avermaet. Mistrz olimpijski sprzed roku ma ponownie walczyć o triumfy na poszczególnych odcinkach, tak jak przed rokiem, gdy pokazał klasę piątego dnia rywalizacji. Wówczas Belg objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej, które utrzymał przez trzy dni.

Podium Richiego Porte'a byłoby świetnym wynikiem, lecz liczymy na triumf w całym wyścigu. Idziemy na całość. Cała dziewiątka naszych zawodników pojawi się na wyścigu w dobrej formie, przez co skład będzie bardzo mocny. Gdy zaczęliśmy myśleć o tym starcie, myśleliśmy właśnie o tych zawodnikach, którzy ostatecznie stawią się na na starcie

- powiedział dyrektor sportowy amerykańskiej drużyny, Fabio Baldato.

Pewną niespodzianką jest brak Rohana Dennisa, który na trasie Tour de Suisse wygrał dwa etapy jazdy na czas.

Skład BMC Racing Team na Tour de France 2017:
Damiano Caruso, Alessandro De Marchi, Stefan Küng, Amaël Moinard, Richie Porte, Nicolas Roche, Michael Schär, Greg Van Avermaet, Danilo Wyss.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Tomek Radomski

    22 czerwca 2017, 18:44 o 18:44

    Bardzo dobra wiadomość dla Kwiatka w kontekście pierwszego etapu, Rohan bez sprzecznie byl faworytem tego odcinka...

  2. Mateusz Gruszeczka

    22 czerwca 2017, 20:04 o 20:04

    Chyba Roglic

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: