Criterium du Dauphine 2017. Orica-Scott w mocnym składzie

Simon Yates na drodze po etapowe zwycięstwo na trasie Paryż-Nicea

Simon Yates poprowadzi ekipę Orica-Scott w zbliżającym się Criterium du Dauphine. Brytyjczyka wspierać będzie Esteban Chaves.

24-letni Brytyjczyk dwa lata temu uplasował się na 5. miejscu w Criterium du Dauphine. Teraz nie ciąży na nim presja na wynik. Jego celem jest przygotowanie się do Tour de France. W ubiegłym roku Simon Yates wygrał etap Vuelta a Espana i zameldował się na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej, co czyni go jednym z głównych kandydatów do zwycięstw w klasyfikacji młodzieżowej tegorocznej edycji Grande Boucle.

Wielką niewiadomą jest forma Estebana Chavesa. Kolumbijczyk w ubiegłym roku zajął 2. miejsce na Giro d'Italia, był 3. w Vuelta a Espana i wygrał Il Lombardia. W tym roku nastawiał się na Tour de France, lecz po 2. miejscu w Tour Down Under i 9. w Herald Sun Tour dopadła go kontuzja i od lutego nie zaliczył żadnego startu.

Ważnym elementem zespołu będzie Roman Kreuziger. Ponadto na nieco łatwiejszych etapach powalczą m.in. zwycięzca ostatniego wyścigu Dookoła Beglii - Jens Keukeleire oraz Simon Gerrans i Daryl Impey.

Skład Orica-Scott na Criterium du Dauphine 2017: Esteban Chaves, Simon Gerrans, Jack Haig, Damien Howson, Daryl Impey, Jens Keukeleire, Roman Kreuzige i Simon Yates.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: