Bałtyk – Karkonosze Tour 2017: etap 4. Sylwester Janiszewski najlepszy

Peleton

Sylwester Janiszewski z grupy Wibatech 7R Fuji triumfował na czwartym etapie Bałtyk – Karkonosze Tour.

Drugie miejsce wywalczył w Lubaniu kolega Janiszewskiego z drużyny Marek Rutkiewicz, a podium uzupełnił Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

Liderem pozostał Ukrainiec Andriy Kulyk (Kolss Cycling).

Po szybkim i obfitującym w ataki początku, na czele wyłoniło się dwóch kolarzy Michael Gannopolskij (Team Erdinger Alkoholfrei) i John Harris (CCB Velotooler). Uzyskali oni ponad 10 minut przewagi, ale peleton rozpoczął pogoń wystarczająco wcześnie, by bez problemu doścignąć uciekinierów.

Najpierw schwytany został Harris, a chwilę później, na finałowych 20 kilometrach, Gannopolskij. Końcówka składała się z 7 krętych okrążeń, po 3 kilometry każda.

Grupa mocna się porwała na finałowej, ciężkiej rundzie. Nasi pojechali jednak bardzo uważnie i wszyscy kolarze, którzy mieli być w ok. 30-osobowej czołówce, tam byli. Był Alan Banaszek, który w szybkim, dosyć niebezpiecznym finiszu po zjeździe, zajął na mecie 3.miejsce. W pierwszej grupie przyjechali też dwaj zwycięzcy poprzednich edycji tego wyścigu i nasi liderzy na generalkę, Mateusz Taciak i Leszek Pluciński oraz Marcin Mrożek

– podsumował dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice, Robert Krajewski.