Bałtyk – Karkonosze Tour 2017: kryterium. Zwycięstwo Alana Banaszka

Alan Banaszek profil

Alan Banaszek wygrał prolog 25. wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour i został pierwszym liderem wyścigu. Dla młodego kolarza CCC Sprandi Polkowice to drugie tego typu zwycięstwo w tym sezonie, po triumfie w kryterium w Legnicy, które przed kilkunastoma dniami otworzyło CCC Tour - Grody Piastowskie.

Zawodnicy rywalizowali na ponad 1-kilometrowej rundzie w Kołobrzegu, w formule podobnej do tej z poprzednich lat. Najpierw kolarze zostali podzieleni na kilka grup, a w każdej jechało 2 reprezentantów jednej z ekipy. Po tych eliminacjach, do wielkiego finału awansowało 34 najlepszych. Alan Banaszek nie miał problemów z tym, by wywalczyć przepustkę do kolejnej fazy, a pozostali "pomarańczowi" postanowili oszczędzać "nogę" na właściwe etapy i nie angażowali się przesadnie.

W finale liczyło się przede wszystkim to, kto zbierze najwięcej punktów na poszczególnych rundach, nie sprint na kreskę. Ja skupiłem się na tych "tłustych", lepiej punktowanych okrążeniach. Zdołałem wygrać jedno z nich, a na kilku innych finiszować w czołówce. Powiększałem swój dorobek regularnie, co przełożyło się na końcowy triumf i koszulkę lidera

- opowiadał 19-letni Alan Banaszek.

Zawodnik CCC Sprandi Polkowice pokonał w klasyfikacji kryterium Eryka Latonia (Team Hurom) i Adama Stachowiaka (Voster Uniwheels). Jutro, 17 maja, odbędzie się 1. etap, z Kołobrzegu do Sławna (138 km). Z uwagi na płaski profil będzie to kolejna okazja dla sprinterów.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: