Giro d’Italia 2017. Thomas i Landa na czele Team Sky

Mikel Landa w bluzie Team Sky

Michał Gołaś (Team Sky) wesprze Mikela Landę i Gerainta Thomasa w walce na trasie 100. edycji Giro d’Italia.

Brytyjska ekipa Sky do Włoch jedzie z dwójką liderów. Bask Mikel Landa w 2015 roku stanął na trzecim stopniu podium “Corsa Rosa”, natomiast Walijczyk Geraint Thomas w ostatnich latach powoli przeistoczył się w specjalistę od wyścigów tygodniowych, w roku 2015 przez 18 dni pozostając w walce o czołową piątkę Tour de France.

Duet do Włoch zmierza z planem walki o jak najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej, w kwietniu zaliczywszy już sprawdzian na Tour of the Alps. Przetarcie w Tyrolu wygrał Thomas, natomiast Landa uplasował się na 5. miejscu.

Giro to spore wyzwanie, ale jestem w formie i jestem gotowy. To wyścig dla górali, co działa na moją korzyść. Mamy mocną ekipę i cieszę się, że wracam na trasę

– powiedział 27-latek z Kraju Basków.

Moje przygotowania poszły zgodnie z planem, jestem gotowy. W sumie, nie mogę się już doczekać. Tour of the Alps był ostatnim sprawdzianem, a wygrana oczywiście mnie podbudowała. Na Giro mamy bardzo mocną obsadę, to będzie trudny i nieprzewidywalny wyścig

– tłumaczył 30-letni Thomas.

Zespół Sky oficjalnie nie wyznaczył jednego lidera, w klasyfikacji generalnej chcąc zagrać na dwa fortepiany.

Geraint i Mikel przyjeżdżają na start w świetnej formie. To dwaj różni kolarze, ale widzimy w tym szansę dla zespołu. Naszym celem jest oczywiście klasyfikacja generalna i obaj będą w niej walczyli

– zadeklarował Dave Brailsford, manager zespołu.

W górach liderom pomogą Diego Rosa, Kenny Elissonde, Sebastian Henao i Philip Deignan, natomiast na pozostałych odcinkach pierwsze skrzypce grali będą Salvatore Puccio, niezmordowany Vasil Kiryienka oraz kapitan ekipy – Michał Gołaś. Dla 32-letniego Polaka będzie to czwarty występ w Giro d’Italia.

Zmagania na włoskich szosach rozpoczną się 5 maja na Sardynii, a zakończą 28 maja w Mediolanie.