Giro d'Italia

Giro d’Italia 2017. Szeroki skład CCC Sprandi Polkowice

Ekipa CCC Sprandi Polkowice ogłosiła swój szeroki skład na 100. edycję Giro d’Italia (5-28 maja).

Dyrektor sportowy drużyny Piotr Wadecki zabierze do Włoch dziewięciu zawodników z dwunastu, którzy otrzymali powołanie. W składzie znaleźć się powinni  zawodnicy, którzy świetnie zaprezentowali się w zakończonym w ostatni weekend Tour of Croatia, czyli Jan Hirt i Felix Grosschartner. Czech i Austriak w końcowej klasyfikacji wyścigu zajęli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

Wśród branych pod uwagę kolarzy są Maciej Paterski, Marcin Białobłocki, Michał Paluta, Jan Tratnik, Michal Schlegel, Adrian Kurek, Łukasz Owsian, Leszek Pluciński, Branislau Samoilau oraz Simone Ponzi.

Po roku przerwy ekipa z Polkowic powalczy na trasie Giro d’Italia, dzięki “dzikiej karcie”, która umożliwia polskiej drużynie start w jubileuszowej edycji włoskiego touru. Dwa lata temu najlepszych zawodnikiem “pomarańczowych” był Sylwester Szmyd, który zakończył rywalizację na 45. miejscu.

Marcin Siemlak

Zobacz komentarze

Recent Posts

Giro d’Italia 2024: etap 2 – przekroje/mapki

Zapowiedź 2. etapu Giro d’Italia 2024. 5 maja (niedziela): San Francesco al Campo – Oropa (161 km ⭐️⭐️⭐️).

4 maja 2024, 17:27

Giro d’Italia 2024: etap 1. Jhonatan Narvaez pokonał Tadeja Pogacara

Ekwadorczyk Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers) wygrał pierwszy etap 107. edycji Giro d’Italia i został liderem wyścigu.

4 maja 2024, 17:22

La Vuelta Femenina 2024: etap 7. Marianne Vos nie do zatrzymania

Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike) triumfowała w Sigüenza w siódmym dniu La Vuelta Femenina.

4 maja 2024, 16:32

Lista startowa Giro d’Italia 2024

Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.

4 maja 2024, 13:23

Muzic lepsza od Vollering | Pikulik o klapie olimpijskich przygotowań

Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…

3 maja 2024, 23:43

La Vuelta Femenina 2024: etap 6. Triumf Muzic, Vollering się umacnia

Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.

3 maja 2024, 19:54