Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire 2017: etap 3. przełamanie Alexa Dowsetta

Brytyjczyk Alex Dowsett (Movistar Team) najszybciej pokonał odcinek jazdy indywidualnej na czas - trzeci etap Circuit Cycliste Sarthe.

28-latek na dystansie niespełna 7 kilometrów w Angers pokonał o 8 sekund swojego drużynowego kolegę - mistrza Europy w tej specjalności  - Jonathana Castroviejo. Podium etapu dopełnił Arthur Vichot (FDJ), notując stratę 10 sekund.

Brytyjczyk wygrał po raz pierwszy od lipca 2016 roku, gdy najlepszy okazał się na trasie jazdy indywidualnej na czas podczas Tour de Pologne.

Dowsett objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej francuskiego wyścigu, koszulkę odbierając Francuzowi Justinowi Julesowi (WB Vernaclassic Aqua Protect). Na dwa odcinki przed końcem kolarz Movistaru dysponuje 2-sekundową przewagą nad drugim Vichotem.

Wyniki 3. etapu Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire 2017 (2.1), Angers (6,8 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                     7:49:00
  2 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team               00:08
  3 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                00:10
  4 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
  5 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                 00:17
  6 Marc Fournier (Fra) FDJ                                00:19
  7 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
  8 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept          00:20
  9 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                          00:22
 10 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 11 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot - Nederlandse Loteri     00:23
 12 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits          00:25
 13 Martijn Tusveld (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 14 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – Rusvelo                 00:26
 15 Alex Kirsch (Lux) WB Veranclassic Aqua Protect         00:27
 16 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                   00:28
 17 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 18 Antoine Warnier (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect     00:30
 19 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                     00:31
 20 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 21 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept          00:32
 22 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 23 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      00:34
 25 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team
 26 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise         00:35
 27 Kevin Reza (Fra) FDJ
 28 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                00:36
 29 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli               00:37
 30 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 31 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     00:38
 32 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 33 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 34 Leigh Howard (Aus) Aqua Blue Sport                     00:39
 35 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 37 Lars Petter Nordhaug (Nor) Aqua Blue Sport             00:40
 38 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 39 Sébastien Delfosse (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
 40 Romain Hardy (Fra) Fortuneo - Vital Concept            00:41
 41 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ
 42 Clement Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 43 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     00:42
 44 Mattia Frapporti (Ita) ANS
 45 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 46 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon                       00:44
 47 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM       00:45
 48 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana Postobon
 49 Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale              00:46
 50 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 51 Jens Wallays (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 52 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                    00:48
 53 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 54 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Manzana Postobon    00:49
 55 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 56 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 57 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 58 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert            00:50
 59 Dimitri Peyskens (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect    00:51
 60 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 61 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits          00:52
 62 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 63 Gregory Habeaux (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect     00:53
 64 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille Provence      00:54
 65 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 66 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon      00:56
 67 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 68 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 69 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 70 Justin Jules (Fra) WB Veranclassic Aqua Protect        00:57
 71 Jeroen Meijers (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 72 Ruben Pols (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise            00:59
 73 Guillaume Levarlet (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 74 Andrea Palini (Ita) Androni Giocattoli
 75 Juan Pablo Villegas Cardona (Col) Manzana Postobon
 76 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits          01:01
 77 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – Rusvelo                01:04
 78 Roman Maikin (Rus) Gazprom – Rusvelo                   01:05
 79 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert          01:06
 80 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli                  01:07
 81 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                01:09
 82 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   01:11
 83 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk             01:14
 84 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk                   01:15
 85 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo             01:16
 86 Martijn Budding (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij    01:20
 87 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept         01:22
 88 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Movistar Team              01:23
 89 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij     01:24
 90 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo              01:25
 91 Romain Gioux (Fra) Team Novo Nordisk                   01:28
 92 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli
 93 Kenny Dehaes (Bel) Wanty - Groupe Gobert               01:32
 94 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk               01:35
 95 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli              01:42
 96 Gerd De Keijzer (Ned) Team Novo Nordisk                01:44

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Alex Dowsett (Gbr) Movistar Team                     6:43:27
  2 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                00:02
  3 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team               00:08
  4 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    00:10
  5 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  00:19
  6 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept          00:20
  7 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                          00:22
  8 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot - Nederlandse Loteri     00:23
  9 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                     00:24
 10 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits          00:25
 11 Martijn Tusveld (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 12 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo - Vital Concept            00:27
 13 Alex Kirsch (Lux) Wb Veranclassic Aqua Protect
 14 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                   00:28
 15 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                 00:29
 16 Antoine Warnier (Bel) Wb Veranclassic Aqua Protect     00:30
 17 Mathias Frank (Swi) Ag2R La Mondiale                   00:31
 18 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Nederlandse Lot     00:32
 19 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giacattoli               00:33
 20 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team      00:34
 21 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise         00:35
 22 Lawrence Warbasse (Usa) Aqua Blue Sport                00:36
 23 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport                    00:38
 24 Clement Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits     00:39
 25 Lars Petter Nordhaug (Nor) Aqua Blue Sport             00:40
 26 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Romain Hardy (Fra) Fortuneo - Vital Concept            00:41
 28 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giacattoli              00:42
 29 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence Ktm
 30 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept          00:44
 31 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
 32 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence Ktm       00:45
 33 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana Postobon
 34 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille Provence      00:46
 35 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 36 Justin Jules (Fra) Wb Veranclassic Aqua Protect        00:47
 37 François Bidard (Fra) Ag2R La Mondiale                 00:48
 38 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Manzana Postobon    00:49
 39 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 40 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence Ktm
 41 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 42 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert            00:50
 43 Nans Peters (Fra) Ag2R La Mondiale                     00:51
 44 Dimitri Peyskens (Bel) Wb Veranclassic Aqua Protect
 45 Christophe Riblon (Fra) Ag2R La Mondiale
 46 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence Ktm      00:52
 47 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence    00:56
 48 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 49 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise      00:58
 50 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits         01:01
 51 Roman Maikin (Rus) Gazprom – Rusvelo                   01:05
 52 Alexandre Geniez (Fra) Ag2R La Mondiale                01:09
 53 Kevin Reza (Fra) FDJ
 54 Sondre Holst Enger (Nor) Ag2R La Mondiale              01:10
 55 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon      01:12
 56 Marc Fournier (Fra) FDJ
 57 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 01:15
 58 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 59 Guillaume Levarlet (Fra) Wanty - Groupe Gobert         01:18
 60 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ                              01:20
 61 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 62 Jens Wallays (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 63 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo              01:25
 64 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – Rusvelo                01:28
 65 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – Rusvelo            01:33
 66 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert          01:45
 67 Sébastien Delfosse (Bel) Wb Veranclassic Aqua Protect  01:53
 68 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo             01:55
 69 Jeroen Meijers (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 70 Andrea Palini (Ita) Androni Giacattoli                 01:57
 71 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                    02:01
 72 Gregory Habeaux (Bel) Wb Veranclassic Aqua Protect     02:06
 73 Luca Pacioni (Ita) Androni Giacattoli                  02:23
 74 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     03:08
 75 Leigh Howard (Aus) Aqua Blue Sport                     04:11
 76 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij     05:22
 77 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept           05:48
 78 Romain Gioux (Fra) Team Novo Nordisk                   06:10
 79 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits          06:55
 80 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 81 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giacattoli              07:04
 82 Martijn Budding (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij    07:26
 83 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept         07:35
 84 Marco Benfatto (Ita) Androni Giacattoli                07:41
 85 Kenny Dehaes (Bel) Wanty - Groupe Gobert               07:45
 86 Daniel Pearson (Gbr) Aqua Blue Sport                   07:57
 87 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – Rusvelo                 09:31
 88 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Movistar Team              09:57
 89 Ruben Pols (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise            10:16
 90 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk                   10:20
 91 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits       10:59
 92 Juan Pablo Villegas Cardona (Col) Manzana Postobon     11:20
 93 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                   11:39
 94 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk               13:41
 95 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk             14:02
 96 Gerd De Keijzer (Ned) Team Novo Nordisk                14:29

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: