Samuel Sanchez: “Wciąż mogę walczyć z najlepszymi”

Samuel Sanchez w koszulce BMC Racing

Samuel Sanchez, pomimo 39 lat na karku, wcale nie myśli o zakończeniu kariery. A że z kolarzem BMC Racing nadal należy się liczyć udowodnił w zeszłym sezonie.

Mistrz olimpijski z Pekinu wiosną wygrał etap Vuelta al Pais Vasco, był 6. w Fleche Wallonne i Tour of California, a Liege-Bastogne-Liege ukończył na 4. pozycji. Jesienią dobrze kręcił na trasie Vuelta a Espana. Zajmował 7. lokatę, jednak po upadku na 19. etapie został kontuzjowany i wycofał się z wyścigu.

Pochodzący z Asturii kolarz zdaje sobie sprawę, że kiedyś przyjdzie na niego czas.

Kiedy nie będę mógł wrócić do wysokiej formy, wówczas zakończę karierę, ale nie teraz, gdy jeżdżę na poziomie równym lub zbliżonym do najlepszych

– powiedział dziennikowi “AS”.

W tym sezonie Sanchez ponownie skupi się na Vuelta a Espana, w którym startował dziewięć razy, dwukrotnie stając na końcowym podium.

Tejay van Garderen wybiera się na Giro, Richie Porte celuje w Tour, dlatego zespół potrzebuje mnie na Vueltę. Będę dobrze przygotowany