Esteban Chaves: "może pojadę na Tour de France"

Esteban Chaves

Drugi kolarz 19. edycji Tour Down Under Esteban Chaves stwierdził, że jest szansa na jego start w 104. edycji "Wielkiej Pętli". 

Chaves jest jednym z trzech kolarzy Orica-Scott, którzy są brani pod uwagę jeśli chodzi o występ we francuskim wyścigu - pozostali to bracia Yates, Adam i Simon. Australijska ekipa nie ogłosiła jeszcze, który z tej trójki będzie liderem drużyny na Tour de France. "Chavito" jednak stawał już na podium Wielkich Tourów, a więc wydaje się, że jest największą szansą na walkę o najwyższe laury. Ewentualny brak startu we Francji zostanie jednak na pewno zrekompensowany możliwością rywalizacji na Giro d'Italia i Vuelta a Espana

Sam Chaves potwierdził, że decyzja nie została jeszcze podjęta.

Na razie chcę skończyć rywalizację w Australii. Wystartuję jeszcze w Cadel Evans Great Ocean Road Race, Herald Sun Tour oraz na mistrzostwach Kolumbii. Potem zastanowimy się, co dalej

- powiedział w rozmowie z portalem "Cyclingnews". 

Ewentualny start kolarza Orica-Scott na "Wielkiej Pętli" byłby debiutem w tym wyścigu. Dotychczas jego starty w wyścigach trzytygodniowych ograniczyły się do "Corsa Rosa" oraz Vuelty. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: