Mistrzostwa Świata w Holandii najwcześniej w 2021

Holandia opóźnia o rok swoja kandydaturę na organizatora kolarskich mistrzostw świata.

Początkowo prowincje Groningen i Drenthe chciały, aby kolarski czempionat odbył się u nich już w 2020 roku. Jednakże niedawno UCI poinformowała, iż chce, aby mistrzostwa w 2020 odbyły się poza Starym Kontynentem, gdyż na nim zobaczymy następne trzy edycje. Dodatkowo organizatorzy mają drobne problemy ze zdobyciem wystarczających funduszy do zgłoszenia kandydatury.

W świetle tych informacji, portal WielerFlits.nl informuje, iż kandydatura Holandii została przesunięta o rok, na 2021. Gdyby Holendrom udało się otrzymać prawo organizacji, wyścig o tęczową koszulkę wróciłby do kraju tulipanów dziewięć lat po ostatniej wizycie czempionatu w tym kraju. Wtedy, w Valkenburgu, mistrzem ze startu wspólnego został Philippe Gilbert, zaś w jeździe indywidualnej na czas Tony Martin.

Do organizacji mistrzostw świata w 2020 roku chętna była również włoska Vicenza. Jednak w obliczu możliwego braku zainteresowania UCI europejskimi kandydaturami, los tej aplikacji pozostaje niepewny.

Mistrzostwa świata w 2017 roku ugości norweskie Bergen, w 2018 kolarze ścigali się będą w austriackim Innsbrucku, natomiast w 2019 roku mistrza świat poznamy w brytyjskim Yorkshire.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: