Chris Froome na przełęczy Kościuszko

Chris Froome

W sobotę 3 grudnia będzie można nie tylko oglądać, ale i stanąć na starcie wspólnie z trzykrotnym zwycięzcą Tour de France Chrisem Froome, który dziewięć miesięcy temu wygrał tutaj Herald Sun Tour.

Organizatorzy l'Etape Australia by Le Tour de France zaprosili Chrisa, jako gwiazdę i magnes do Australii, organizując wielkie ściganie w Alpach Australijskich, u podnóża szczytu Góry Kościuszki.

Impreza organizowana głównie dla amatorów, ale rozegrana zostanie w dwóch kategoriach. Wyścig z udziałem Chrisa rozegrany zostanie na dystansie 157 kilometrów i jest o dużej skali trudności, drugi przejazd turystyczny to dystans 126 km i średnią skalą trudności.

letapeaustralia2016

Cykliści wystartują z miejscowości Crackeback, przejadą rundę m. in. przez Jindabyne, gdzie nad jeziorem znajduje się pomnik Tadeusza Kościuszki, z metą w Perisher. Z tego co wiem, wybiera się tam tysiące cyklistów, którzy powalczą o koszulki podobne jak w "Wielkiej Pętli".

Z Melbourne Stan Imosa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: