MŚ Doha 2016: Peter Sagan: "jestem w szoku"

Ostatnim kolarzem, który obronił tęczową koszulkę, był w 2007 roku Paolo Bettini. Prawie dekadę później wyczyn ten powtórzył Peter Sagan. Słowacki muszkieter był w Dausze po prostu najlepszy.

Jestem jeszcze w stanie szoku i nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Cieszę się niesamowicie, ponieważ  byłem jednym z ostatnich, jeśli nie ostatnim kolarzem, którzy przy tym mocnym bocznym wietrze zdołali doskoczyć do prowadzącej grupki

– mówił 26-latek.

Właśnie z tej grupki wyłowiono następnie nowego, a de facto nowego-starego mistrza globu. Na kresce Sagan pokonał dwóch innych byłych czempionów: Marka Cavendisha i Toma Boonena. Zawodnik  Tinkoff wyskoczył z tylnego koła Giacomo Nizzolo.

Co tu dużo gadać, miałem szczęście. Wiedziałem, że przez hulający wiatr będę musiał atakować z dalszej pozycji. Nizzolo nie zamknął mi drogi, miałem fuksa. Inaczej obaj byśmy upadli, bo nie wyhamowałbym

– tłumaczył Sagan.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: