Tomasz Marczyński na dłużej w Lotto Soudal

Tomasz Marczyński podpisał roczną prolongatę kontraktu z zespołem Lotto Soudal.

Mistrz Polski z 2015 roku sezon 2016 spędził w szeregach belgijskiej ekipy, do peletonu WorldTour powracając po przygodzie z ekipami CCC Sprandi Polkowice i Torku Sekerspor.

32-latek do czerwca zaliczył 39 dni wyścigowych, pracując na rzecz kolegów na trasach wyścigów etapowych i ardeńskich klasyków. Starty w drugiej części sezonu uniemożliwiła choroba, a Marczyński pojawił się tylko na trasie Cyclassics Hamburg. Jedynym wynikiem wartym wzmianki w całym sezonie jest 13. miejsce w majowym Tour of Norway (2.HC).

Bardzo lubię swoją drużynę, to zdecydowanie moje najlepsze miejsce ze wszystkich w jakich startowałem. Wszyscy się świetnie rozumiemy, jest znakomita atmosfera i team spirit. Co do mnie to rok nie był łatwy. Walczyłem ze swoim zdrowiem, w końcu wykryto u mnie chorobę wirusową, mimo to zawsze dawałem 100 procent dla zespołu. Myślę, że właśnie dzięki temu otrzymam drugą szansę. Ekipa podeszła ze zrozumieniem do moich kłopotów, wiedziała dlaczego nie jeżdżę tak jak bym chciał. Liczę, że w grudniu rozpocznę przygotowania do następnego sezonu i będzie już tylko lepiej. Mam przed sobą tylko jeden cel: w pełni wyzdrowieć i powrócić na swój najwyższy poziom. Po prostu chcę być częścią zespołu i robić to co tak kocham

- czytamy w wypowiedzi "Mańka" na stronie internetowej zespołu.

Oprócz Marczyńskiego kontrakty o rok przedłużyli też Jelle Vanendert i Sander Armee, natomiast o dwa lata Tosh van der Sande.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: