Amy Pieters w Boels Dolmans

Amy Pieters w sezonie 2017 zasili zespół Boels Dolmans.

Holenderska zawodniczka, w peletonie legitymująca się dobrym finiszem i lubiąca ściganie w wiosennych klasykach, po roku spędzonym w brytyjskim zespole Wiggle High5 przenosi się do holenderskiej grupy Boels Dolmans. W zespole prowadzonym przez Danny'ego Stama spędzi dwa lata.

Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie uda mi się odnieść jakiś większy sukces. W tym roku zrobiłam postęp, ale zabrakło potwierdzającego go zwycięstwa. To cel na 2017 rok. Chcę dobrze przepracować zimę i na wiosnę być ważną częścią ekipy

- zadeklarowała Pieters.

Zespół po zatrudnieniu mistrzyni olimpijskiej Anny van der Breggen w przyszłym roku będzie najmocniejszą ekipą w peletonie, a Pieters będzie musiała osobiste ambicje godzić z pomocą koleżankom w naszpikowanym świetnymi zawodniczkami składzie.

25-latka na koncie ma jak dotąd m.in. wygraną w Omloop Het Nieuwsblad (2014), wygrany etap Aviva Women's Tour (2016), dwa wygrane odcinki Route de France (2015, 2016) czy wysokie miejsca w etapówkach - 6. w Boels Rental Ladies Tour (2016), 2. w Ladies Tour of Qatar (2014) czy 5. w Energiewacht Tour (2016).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: