Orica zatrzymała Estebana Chavesa

Esteban Chaves rozszerzył kontrakt z grupą Orica-BikeExchange do końca sezonu 2019.

Zwycięzcę Il Lombardia obowiązywała umowa z zeszłego roku, ale po tegorocznych sukcesach Kolumbijczyka, na czele z drugim miejscem w Giro d'Italia i trzecim w Vuelta a Espana australijski zespół zaproponował nowe warunki swojemu liderowi.

Moja ekipa jest wyjątkowa. Ostatni tydzień we Włoszech to udowodnił, czuliśmy się razem jakby to był nas wspólny pierwszy tydzień w sezonie, a nie ostatni. Byliśmy szczęśliwi, było dużo śmiechu. To dla mnie ważne, że jestem częścią takiej grupy

- powiedział 26-latek.

Chaves trafił do Orica przed trzema laty, po całym straconym sezonie z powodu urazu ramienia. Powoli zaczął uwalniać swój potencjał, przełomem była zeszłoroczna Vuelta, podczas której wygrał dwa etapy, a wyścig ukończył na piątym miejscu.

Estaban trzy lata temu nawet nie mówił po angielsku. Przez ten czas rozwinął się jako człowiek i jako sportowiec. Bardzo się cieszymy, że z to nami będzie kontynuował swoją podróż

- nie krył radości dyrektor sportowy Matt White.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: