Astana uzupełnia swój skład

O czterech nowych twarzach na sezon 2017 poinformowała Astana.

Kazachski zespół zdecydował się sięgnąć po Mattiego Breschela. 32-letni Duńczyk posiada na koncie dwa medale mistrzostw świata (2008, 2010), ale dwóch ostatnich sezonów, które spędził w Cannondale nie może zaliczyć do udanych.

W drużynie najdzie się również Sergey Chernetskiy. 26-letni kolarz dotychczas jeździł tylko dla Katushy, w tym czasie wygrał Tour des Fjords (2013) i etap Volta a Catalunya (2015). Ten dobry góral w tym roku był 10. w Tour de Suisse, 4. w Belgium Tour, zdobył też tytuł mistrza kraju w jeździe indywidualnej na czas.

Z Caja Rural wyjęto Pello Bilbao. 26-letni Hiszpan również potrafi spiąć się na podjazdach. Wygrywał etapy Tour of Turkey (2015, 2016), Klasika Primavera de Amorebieta (2014), warto również odnotować jego 6. miejsce w Vuelta a Burgos (2014).

Ostatni transfer kryje się za 25-letnim Kazachem Zhandosem Bizhigitovem, który trafi do Astany z filialnej drużyny Vino 4-ever SKO.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: