MŚ Doha 2016: Mark Cavendish i Lizzie Deignan na czele brytyjskiej kadry

Mark Cavendish poprowadzi kadrę Wielkiej Brytanii na trasie pustynnych mistrzostw świata w katarskiej Dausze.

31-letni zawodnik ekipy Dimension Data, mistrz świata z Kopenhagi (2011), na płaskiej trasie na Bliskim Wschodzie walczył będzie o drugą w karierze tęczową koszulkę.

30-krotny zwycięzca etapowy Tour de France w tym sezonie triumfował w wyścigu Tour of Qatar, a na koncie zapisał też cztery etapowe skalpy na trasie "Wielkiej Pętli". Do tego, podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, dołożył srebro w omnium.

"Manx Mana" na płaskiej i wietrznej trasie wesprą Geraint Thomas, Ian Stannard, Ben Swift, Luke Rowe (wszyscy Team Sky), Scott Thwaites (Bora-Argon 18), Daniel McLay (Fortuneo - Vital Concept), Stephen Cummings (Dimension Data) oraz Adam Blythe (Tinkoff).

W wyścigu jazdy indywidualnej na czas na pewno wystartuje mistrz Wysp w tej specjalności - Alex Dowsett (Movistar Team). Drugie miejsce póki co zostaje nieobsadzone.

Elizabeth Deignan, dotychczas znana jako Armitstead, po poślubieniu Philipa Deignana swoją uwagę kieruje na piaski Kataru, celując w obronę mistrzowskiego tytułu wywalczonego w Ponferradzie.

Zawodniczka grupy Boels Dolmans pokieruje stosunkowo niedoświadczoną kadrą, w której znalazły się Laura Massey, Abby-Mae Parkinson, Eileen Roe, Danielle King, Annasley Park oraz Hannah i Alice Barnes.

Hannah Barnes i mistrzyni Wielkiej Brytanii Hayley Simmonds wystartują w wyścigu jazdy indywidualnej na czas.

Brytyjczycy liczą też na dobry występ młodzieży - w wyścigu ze startu wspólnego młodzieżowców pojadą Jonathan Dibben, Tao Geoghegan Hart, Gabriel Cullaigh, Chstris Latham, Scott Davies i James Shaw.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: