Wout Poels na dłużej w Team Sky

Wouta Poels

Holender Wout Poels podpisał trzyletni kontrakt z brytyjską ekipą Sky, przedłużając dotychczasową dwuletnią współpracę.

28-latek, zwycięzca tegorocznego Liege-Bastogne-Liege i kluczowy pomocnik Christophera Froome'a, zdecydował się na pozostanie pod skrzydłami Dave'a Brailsforda.

Poels do Sky trafił na początku 2015 roku i stał się jednym z ogniw górskiej kolejki zespołu Sky, który podbijał trasę Tour de France. Tyczkowaty Holender dwukrotnie pomagał Christopherowi Froome'owi w wygraniu "Wielkiej Pętli", a na swoim koncie zapisywał mniejsze sukcesy.

Do 2016 roku. Po 4. miejsce w Fleche Wallonne przyszła wygrana w Liege-Bastogne-Liege - pierwszy Monument wygrany przez brytyjską ekipę.

Cieszę się. Kontrakt jest na trzy lata, a to pokazuje, że ekipa mi ufa. A ja ufam jej. To nie byłą trudna decyzja, dobrze się tu czuję. Myślę także, że zrobiłem kilka kroków naprzód. Zmieniłem się jako zawodnik i chciałbym wciąż się rozwijać. Moje najlepsze, najsilniejsze sezony dopiero nadchodzą. W takim punkcie dobrze być w najlepszej drużynie świata

- zadeklarował Holender.

Poels, który na koncie ma etapowe zwycięstwa na trasach Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Tirren0-Adriatico czy Tour of Britain, w przyszłości chciałby powalczyć w wyścigach etapowych.

Któregoś dnia byłoby świetnie otrzymać szansę walki w Grand Turze - Giro lub Vuelcie. To jest mój cel i mam nadzieję, że gdy taką szansę otrzymam, wykorzystam ją. Poza tym chcę wygrywać wyścigi, więcej wyścigów niż w tym roku, skupiając się w szczególności na imprezach etapowych

- wyjaśnił.

Predyspozycje do bycia liderem Poels ma - w przeszłości zajmował 2. miejsce w Tour of Britain (2015) czy 7. w Tirreno-Adriatico (2015), acz w trzytygodniowych wyścigach nie miał jeszcze okazji walki z najlepszymi jako lider zespołu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: