Kampioenschap van Vlaanderen 2016

Belg Timothy Dupont (Veranda's Willems) wygrał 101. wyścig Kampioenschap van Vlaanderen.

Drugi finiszował Kolumbijczyk Fernando Gaviria (Etixx - Quick-Step), a trzecie miejsce wywalczył Holender Raymond Kreder (Roompot - Oranje Peloton).

Wyniki Kampioenschap van Vlaanderen 2016 (1.1), Koolskamp – Koolskamp (192,4 km):

  1 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team        4:14:03
  2 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step
  3 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  4 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  5 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
  6 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  7 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  8 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  9 Joeri Stallaert (Bel) Cibel-Cebon
 10 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M
 11 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 12 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
 13 Mirko Tedeschi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 14 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 15 Emiel Wastyn (Bel) An Post - Chain Reaction
 16 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 17 Justin Jules (Fra) Veranclassic-Ago
 18 Jelle Mannaerts (Bel) Superano Ham - Isorex - Tarteletto
 19 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 20 Anders Skaarseth (Fra) Team Joker Byggtorget
 21 Axel Flet (Ned) Veranclassic-Ago
 22 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 23 Ole Forfang (Nor) Team Joker Byggtorget
 24 Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 25 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole
 26 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 27 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 28 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole
 29 Bjorn Tore Hoem (Nor) Team Joker Byggtorget
 30 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 31 Cristian Raileanu (Mda) Wilier Triestina-Southeast
 32 Jonas Tenbrock (Ger) Stolting Service Group
 33 Benjamin Verraes (Bel) Cibel-Cebon
 34 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
 35 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 36 Truis Engen Korsaeth (Nor) Team Joker Byggtorget             00:04
 37 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 38 Andrian Aas Stien (Nor) Team Joker Byggtorget
 39 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Cycling Team           00:07
 40 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept              00:10
 41 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            00:11
 42 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 43 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     00:17
 44 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        00:21
 45 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
 46 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          00:26
 47 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 48 Michael Goolaerts (Bel) Lotto Soudal                         00:33
 49 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 50 Frantisek Sirs (Cze) Etixx - Quick-Step                      00:50
 51 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   01:34
 52 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 53 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 54 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
 55 Timothy Stevens (Bel) Crelan-Vastgoedservice                 01:49
 56 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 57 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole
 58 Miles Scotson (Aus) Wanty - Groupe Gobert
 59 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team Joker Byggtorget
 60 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 61 Michael Carbel Svendgaard (Den) Stolting Service Group
 62 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 63 Louis Verhelst (Bel) Roubaix Metropole
 64 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 65 Alexis Caresmel (Fra) Veranclassic-Ago
 66 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 67 Pieter Jacobs (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 68 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 69 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 70 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post - Chain Reaction
 71 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 72 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 73 Alexander Geuens (Bel) Crelan-Vastgoedservice                02:13
 74 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                03:41
 75 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice                      06:18
 76 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 77 Sven Reutter (Ger) Stolting Service Group
 78 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Cycling Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: