Jack Bauer w Etixx-Quick Step, nowe zaciągi Bahrain Merida

31-letni Jack Bauer podpisał kontrakt z zespołem Etixx-Quick Step, dwóch nowych zawodników złowił Bahrain Merida.

Triumfator etapowy Tour of Britain i zwycięzca Japan Cup (2013) opuści grupę Cannondale-Drapac i w 2017 roku ścigał się będzie w grupie Patricka Lefevere'a.

Bauer to ucieleśnienie kolarskiej zadziorności i niekalkulowania - Nowozelandczyk znany jest bowiem z szalonych ataków i ucieczek. W 2015 roku był o włos od etapowego triumfu na trasie Tour de France, ale po całodniowej ucieczce sprinterzy dopadli go w obrębie ostatnich 60 metrów. Mistrzom ostatnich metrów pokazał plecy w Bath, wygrywając etap tegorocznego Tour of Britain o dwie długości roweru przed pościgiem.

Nowym nabytkiem ekipy Bahrain Merida jest z kolei młody Ivan Garcia Cortina. 20-latek ostatni sezon spędził w grupie Klein Costantia, na koncie zapisując triumf etapowy w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Hiszpan dobrze radzi sobie na finiszach z grupek i w nowej ekipie uczył się będzie od m.in. Heinricha Hausslera czy Gregi Bole i Sonny'ego Collbrellego.

Do ekipy z Bliskiego Wschodu dołączy też Valerio Agnoli, który podąża w ślady Vincenzo Nibalego. 31-latek od 2008 roku jeździł z włoskim mistrzem - najpierw w Liquigasie, a potem w Astanie - pełniąc rolę przybocznego i wspomagając go na trasach najważniejszych wyścigów.

Ekipa z Bahrajnu liczy już 14 zawodników, a w kolejnych dniach spodziewane są kolejne transfery.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: