Tour of Britain 2016: etap 4

Mistrz Holandii Dylan Groenewegen (Team LottoNL - Jumbo) po finiszu z okrojonego peletonu wygrał czwarty etap Tour of Britain.

23-latek pokonał na kresce Daniela McLaya (Reprezentacja Wielkiej Brytanii) oraz Bena Swifta (Team Sky).

Liderem pozostał piąty na mecie Julien Vermote (Etixx-Quick Step).

Na najdłuższym, 218-kilometrowym odcinku do ucieczki zabrali się Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF), Matthew Holmes (Madison Genesis), Rob Partridge (NFTO) oraz Miguel Angel Diez (Caja Rural-Seguros RGA). Czwórka zdołała oderwać się od peletonu dopiero po 34 kilometrach, gdy na punkty w klasyfikacji górskiej rozliczyli się Nicolas Roche (Team Sky) i Xandro Meurisse (Wanty-Groupe Gobert).

Przewaga atakujących na mocno pofałdowanym odcinku oscylowała wokół 4 minut. Szachy rozpoczęły się na ostatnich 60 kilometrach - peleton przyspieszył, a czekać nie zamierzał Tonelli, rozpoczynając samotną akcję. Włoch na czele trzyma się dzielnie, ale ataki z peletonu sprawiły, że tempo znacząco wzrosło i na 40 kilometrów przed metą wszyscy śmiałkowie zostali doścignięci.

Na kolejnych kilometrach atakowali Tony Gallopin (Lotto Soudal), Sebastian Langeveld (Cannondale-Drapac) czy Giovanni Visconti (Movistar), ale bez powodzenia. Peleton został mocno okrojony, a nad grupą około 40 zawodników zapanować próbowały ekipy Sky i Etixx-Quick Step.

Peleton dojechał razem na ostatnie 5 kilometrów i o zwycięstwie zadecydował finisz z grupy. Kolarze LottoNL - Jumbo świetnie poradzili sobie w zakrętach prowadzących do finałowej prostej i wypuścili Groenewegena po etapowe zwycięstwo. Mistrz Holandii walczył na kresce z Danielem McLayem, pojedynek wygrywając o pół koła.

Wyniki 4. etapu Tour of Britain 2016 (2.HC), Denbigh - Builth Wells (218 km):

  1 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 5:28:49
  2 Daniel McLay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
  3 Ben Swift (GBr) Team Sky
  4 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  5 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
  6 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
  7 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange
  8 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction
  9 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 10 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 11 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 12 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 13 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 14 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 15 Russell Downing (GBr) JLT Condor
 16 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 17 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 18 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 19 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
 20 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 21 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 22 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
 23 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 24 Tao Geoghegan Hart (GBr) Great Britain
 25 Ian Bibby (GBr) NFTO
 26 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 27 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
 28 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
 29 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 30 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 31 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac
 32 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 33 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis
 35 Mark Stewart (GBr) Great Britain
 36 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Drapac
 37 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 38 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac
 39 Steven Lampier (GBr) JLT Condor
 40 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 41 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
 42 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 43 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 44 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 45 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS
 46 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 47 Edmund Bradbury (GBr) NFTO
 48 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
 49 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction
 50 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
 51 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS
 52 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 53 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
 54 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 55 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 56 Gabriel Cullaigh (GBr) Great Britain
 57 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
 58 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team
 59 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 60 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            00:15
 61 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             00:18
 62 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                     00:19
 63 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 64 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 65 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 66 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                              00:40
 67 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                        00:51
 68 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           01:13
 69 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    02:08
 70 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          05:16
 71 Jonathan Dibben (GBr) Team WIGGINS
 72 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
 73 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
 74 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 75 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 76 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
 77 Thomas Moses (GBr) JLT Condor
 78 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
 79 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 80 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 81 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis                         11:54
 82 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange
 83 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling
 84 Robert Power (Aus) Orica-BikeExchange
 85 Mark McNally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
 86 Damien Shaw (Irl) An Post-Chainreaction
 87 Jonathan McEvoy (GBr) NFTO
 88 Dale Appleby (GBr) NFTO
 89 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 90 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 91 Taylor Karl Gunman (NZl) Madison Genesis
 92 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS
 93 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team
 94 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 95 Alexander Edmonson (Aus) OBE
 96 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange
 97 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
 98 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            13:25
 99 Conor Dunne (Irl) JLT Condor
100 Alexandre Blain (Fra) Madison Genesis
101 Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS
102 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
103 Ian Stannard (GBr) Team Sky
104 Robert Partridge (GBr) NFTO
105 Christopher Latham (GBr) Team WIGGINS
106 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
107 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction
108 Oliver Ket-Spark (Aus) An Post-Chainreaction                 17:37
109 Mathew Cronshaw (GBr) Madison Genesis
110 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling
111 Elia Viviani (Ita) Team Sky
112 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac
113 Michael Hepburn (Aus) Orica-BikeExchange
114 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
115 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction
116 Oliver Wood (GBr) Great Britain
117 Graham Briggs (GBr) JLT Condor
118 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
119 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
120 Liam Stones (GBr) NFTO
DNF Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
DNS Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                   18:22:04
  2 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                        00:06
  3 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     01:03
  4 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
  5 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       01:04
  6 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  01:08
  7 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                     01:12
  8 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
  9 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 10 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 01:16
 11 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
 12 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           01:17
 13 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS                            03:00
 14 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac                       04:33
 15 Edmund Bradbury (GBr) NFTO                                   04:37
 16 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis                          04:39
 17 Ian Bibby (GBr) NFTO                                         04:41
 18 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 19 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 20 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Drapac                           04:43
 21 Tao Geoghegan Hart (GBr) Great Britain
 22 Steven Lampier (GBr) JLT Condor
 23 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 24 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 25 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac                  04:53
 26 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis                         04:55
 27 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS
 28 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                                05:02
 29 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA              05:03
 30 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin                     05:05
 31 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     05:09
 32 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                           05:20
 33 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin                     05:28
 34 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction                05:31
 35 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 36 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 37 Russell Downing (GBr) JLT Condor
 38 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     05:39
 39 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                          05:52
 40 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 41 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          06:04
 42 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       06:42
 43 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                     07:41
 44 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    09:43
 45 Alistair Slater (GBr) JLT Condor                             10:52
 46 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  12:48
 47 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   13:03
 48 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             13:13
 49 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange
 50 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 51 Daniel McLay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                  13:28
 52 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             13:33
 53 Mark Stewart (GBr) Great Britain                             13:34
 54 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 55 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               13:59
 56 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction                      14:56
 57 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          14:57
 58 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                         15:18
 59 Gabriel Cullaigh (GBr) Great Britain
 60 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            15:33
 61 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                              15:37
 62 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          15:38
 63 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                        15:48
 64 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          16:34
 65 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team
 66 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange                      16:37
 67 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA             16:53
 68 Robert Power (Aus) Orica-BikeExchange                        18:00
 69 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           18:05
 70 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   18:29
 71 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         18:50
 72 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          19:09
 73 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis                         19:11
 74 Jonathan Dibben (GBr) Team WIGGINS                           20:06
 75 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     20:09
 76 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling                        20:13
 77 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
 78 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 79 Thomas Moses (GBr) JLT Condor                                20:33
 80 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  20:43
 81 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling                         21:23
 82 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        21:44
 83 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                         21:50
 84 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         22:09
 85 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         23:22
 86 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            26:51
 87 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team
 88 Mark McNally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
 89 Robert Partridge (GBr) NFTO                                  26:58
 90 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange                          27:06
 91 Jonathan McEvoy (GBr) NFTO                                   27:10
 92 Dale Appleby (GBr) NFTO                                      27:12
 93 Damien Shaw (Irl) An Post-Chainreaction
 94 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     27:51
 95 Conor Dunne (Irl) JLT Condor                                 28:09
 96 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction                 28:10
 97 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            28:22
 98 Graham Briggs (GBr) JLT Condor                               28:25
 99 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       28:43
100 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           30:12
101 Oliver Ket-Spark (Aus) An Post-Chainreaction                 31:11
102 Taylor Karl Gunman (NZl) Madison Genesis                     31:28
103 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac                          32:33
104 Oliver Wood (GBr) Great Britain                              32:34
105 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          32:45
106 Liam Stones (GBr) NFTO                                       32:55
107 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
108 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             33:44
109 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      34:11
110 Alexandre Blain (Fra) Madison Genesis                        34:54
111 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling                       34:55
112 Christopher Latham (GBr) Team WIGGINS                        36:26
113 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling                         36:32
114 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS
115 Alexander Edmonson (Aus) OBE
116 Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS                           38:03
117 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  40:36
118 Mathew Cronshaw (GBr) Madison Genesis                        42:10
119 Michael Hepburn (Aus) Orica-BikeExchange                     44:00
120 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction                  01:08:25

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: