Lotto Belgium Tour 2016: etap 1

Lucinda Brand (Rabobank Liv) po finiszu z peletonu wygrała pierwszy etap Belgium Tour i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Mistrzyni Holandii wyprzedziła na finiszu Włoszkę Barbarę Guarischi (Canyon-SRAM) i swoją rodaczkę Marianne Vos (Rabobank Liv).

Na rundzie wokół Moorslede uciekały Amerykanka Alexis Ryan (Canyon-SRAM) i Sara Penton (Lares-Waouwdeals), uzyskując minutę przewagi nad peletonem. Dwójka różnicę tę utrzymywała do ostatnich 30 kilometrów, gdy na kontratak zdecydowała się piątka zawodniczek.

Do czołowej dwójki dojechały sprawnie Elisa Longo Borghini (Wiggle High5), Lisa Brennauer (Canyon-SRAM), Thalita De Jong (Rabobank Liv), Lotte Kopecky (Lotto Soudal Ladies) i Valerie Demey (TopSport Vlaanderen - Pro Duo), ale akcję zakończono na 16 kilometrów przed metą.

W kolejnej akcji błysnęły Hannah Barners, Charlotte Becker (Hitec Products), Annisha Veckemans (Lotto Soudal Ladies), Emma Johansson (Wiggle High5) i Lisa Küllmer (Reprezentacja Niemiec), ale i ich wysiłek nie zdał się na wiele. Sprint z grupy wygrała Brand, dzięki bonifikatom zdobytym na trasie awansując na pozycję liderki zmagań.

Wyniki 1. etapu Lotto Belgium Tour 2016 (2.1), Moorslede - Moorslede (121,5 km):

  1 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                               3:14:10
  2 Barbara Guarischi (Ita) Canyon-SRAM
  3 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv
  4 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini
  5 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
  6 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM
  7 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies
  8 Sara Mustonen (Swe) Sweden
  9 Monique Van De Ree (Ned) Lares-Waowdeals
 10 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
 11 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
 12 Lisa Küllmer (Ger) Germany
 13 Janneke Ensing (Ned) Netherlands
 14 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata
 15 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Zannata
 16 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5
 17 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies
 18 Sara Penton (Swe) Lares-Waowdeals
 19 Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen-Etixx
 20 Lisa Brennauer (Ger) Canyon-SRAM
 21 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies
 22 Aurore Verhoeven (Fra) Lointek
 23 Annemiek Van Vleuten (Ned) Netherlands
 24 Camilla M?llebro (Den) Team BMS Birn
 25 Alice Barnes (GBr) Great Britain                             00:07
 26 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv
 27 Marta Lach (Pol) Mat Atom Sobótka
 28 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen-Etixx
 29 Claudia Koster (Ned)
 30 Abby-Mae Parkinson (GBr) Great Britain
 31 Christina Siggaard (Den) Team BMS Birn
 32 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies
 33 Martina Alzini (Ita) Alé Cipollini
 34 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
 35 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini                             00:12
 36 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products
 37 Emilia Fahlin (Swe) Alé Cipollini
 38 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata
 39 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv
 40 Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek
 41 Pia De Quint (Bel) Lares-Waowdeals
 42 Valerie Demey (Bel) Topsport Vlaanderen-Etixx
 43 Annalisa Cucinotta (Ita) Alé Cipollini
 44 Marie Vilmann (Den) Team BMS Birn
 45 Yara Kastelijn (Ned) Rabo Liv
 46 Liisi Rist (Est)
 47 Evy Kuijpers (Ned)
 48 Céline Van Severen (Bel)
 49 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
 50 Liane Lippert (Ger) Germany
 51 Katarzyna Wilkos (Pol) Mat Atom Sobótka
 52 Natalya Saifutdinova (Kaz) Kazakhstan
 53 Frida Knutsson (Swe) Sweden
 54 Dorottya Kanti (Hun)
 55 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM
 56 Christa Riffel (Ger) Germany
 57 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM
 58 Alexandra Nessmar (Swe) Lares-Waowdeals
 59 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Team BMS Birn
 60 Marcia Eicher-Vouets (Swi)
 61 Fien Delbaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Etixx
 62 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
 63 Annasley Park (GBr) Great Britain
 64 Omer Shapiro (Isr)
 65 Julie Leth (Den) Hitec Products
 66 Dani Christmas (GBr)
 67 Nathalie Verschelden (Bel)
 68 Jacqueline Dietrich (Ger) Germany
 69 Daniela Gass (Ger)
 70 Lensy Debboudt (Bel)
 71 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen-Etixx
 72 Sandra Weiss (Swi)
 73 Monika Brzeźna (Pol) Mat Atom Sobótka                        00:25
 74 Tatjana Paller (Ger) Germany
 75 Mieke Kroeger (Ger) Canyon-SRAM
 76 Danique Braam (Ned)
 77 Paulina Brzeźna (Pol) Mat Atom Sobótka
 78 Belen Lopez Morales (Spa) Lointek
 79 Łucja Pietrzak (Pol) Mat Atom Sobótka
 80 Lucy Garner (GBr) Wiggle High5                               00:28
 81 Judith Bloem (Ned)                                           00:33
 82 Martina Weiss (Swi)                                          00:34
 83 Ine Allaert (Bel)
 84 Genevieve Whitson (GBr)
 85 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek
 86 Demmy Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen-Etixx
 87 Daisi Rist (Est)
 88 Femke Verstichelen (Bel)
 89 Amiliya Ishakova (Kaz) Kazakhstan
 90 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products
 91 Manon Lloyd (GBr) Great Britain                              00:45
 92 Lieselot Decroix (Bel) Lotto Soudal Ladies
 93 Maaike Polspoel (Bel) Lensworld-Zannata
 94 Tara Gins (Bel) Lares-Waowdeals
 95 Sanne Bamelis (Bel)
 96 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini
 97 Karen Elzing (Ned)                                           01:12
 98 Puck Moonen (Ned)                                            01:21
 99 Michelle Andres (Swi)                                        01:32
100 Malin Berlin (Swe)                                           01:38
101 Vibeke Dybwad (Nor)                                          00:12
102 Aafke Soet (Ned) Netherlands                                 02:51
103 Julia Scheidegger (Swi)                                      03:12
104 Emmanuelle Brossard (Fra)                                    03:39
105 Abigail Dentus (GBr) Great Britain
106 Henrietta Colborne (GBr)
107 Liliano Leenknegi (Bel)
108 Emmy Thelberg (Swe) Sweden
109 Empar Félix (Spa) Lointek
110 Hayley Jones (GBr) Great Britain
111 Winanda Spoor (Ned) Lensworld-Zannata
112 Anka Hermans (Bel)
113 Ida Jansson (Swe) Sweden                                     04:21
114 Amy Roberts (GBr) Wiggle High5                               06:46
115 Arianna Pruisscher (Ned) Netherlands                         07:32
116 Viktoriya Pastarnak (Kaz) Kazakhstan                         07:33
117 Hanna Helamb (Swe) Sweden                                    08:12
118 Lara Defour (Bel)                                            12:00
119 Mieke Leeman (Bel)                                           19:00
DNF Zhanuya Seitova (Kaz) Kazakhstan
DNF Kelly Markus (Ned) Lares-Waowdeals
DNF Agnieszka Bacińska (Pol) Mat Atom Sobótka
DNF Lisa Vermeire (Bel)
DNF Jannie Sand (Den) Team BMS Birn

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                               3:19:32
  2 Annemiek Van Vleuten (Ned) Netherlands                       00:02
  3 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv                                  00:07
  4 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies                      00:09
  5 Lisa Brennauer (Ger) Canyon-SRAM                             00:10
  6 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                      00:14
  7 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv                               00:15
  8 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies                     00:17
  9 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM                           00:18
 10 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                            00:22
 11 Camilla M?llebro (Den) Team BMS Birn                         00:24
 12 Barbara Guarischi (Ita) Canyon-SRAM                          00:25
 13 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv                               00:27
 14 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata                         00:28
 15 Emilia Fahlin (Swe) Alé Cipollini
 16 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM                                00:29
 17 Christina Siggaard (Den) Team BMS Birn
 18 Janneke Ensing (Ned) Netherlands                             00:30
 19 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
 20 Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen-Etixx
 21 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini                        00:32
 22 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM
 23 Alice Barnes (GBr) Great Britain                             00:33
 24 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies                    00:36
 25 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies                     00:37
 26 Sara Penton (Swe) Lares-Waowdeals
 27 Monique Van De Ree (Ned) Lares-Waowdeals                     00:38
 28 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Team BMS Birn
 29 Mieke Kroeger (Ger) Canyon-SRAM                              00:39
 30 Lisa Küllmer (Ger) Germany
 31 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products                        00:40
 32 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Zannata                          00:42
 33 Claudia Koster (Ned)                                         00:44
 34 Marcia Eicher-Vouets (Swi)
 35 Martina Alzini (Ita) Alé Cipollini                           00:45
 36 Abby-Mae Parkinson (GBr) Great Britain                       00:46
 37 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                         00:48
 38 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini
 39 Aurore Verhoeven (Fra) Lointek
 40 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
 41 Valerie Demey (Bel) Topsport Vlaanderen-Etixx
 42 Lensy Debboudt (Bel)                                         00:49
 43 Liane Lippert (Ger) Germany                                  00:50
 44 Nathalie Verschelden (Bel)
 45 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen-Etixx
 46 Alexandra Nessmar (Swe) Lares-Waowdeals                      00:51
 47 Marta Lach (Pol) Mat Atom Sobótka
 48 Christa Riffel (Ger) Germany
 49 Annalisa Cucinotta (Ita) Alé Cipollini                       00:53
 50 Yara Kastelijn (Ned) Rabo Liv
 51 Frida Knutsson (Swe) Sweden
 52 Sara Mustonen (Swe) Sweden                                   00:54
 53 Annasley Park (GBr) Great Britain                            00:55
 54 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                         00:56
 55 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          00:57
 56 Marie Vilmann (Den) Team BMS Birn
 57 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata                          00:58
 58 Danique Braam (Ned)
 59 Jacqueline Dietrich (Ger) Germany                            01:00
 60 Evy Kuijpers (Ned)
 61 Céline Van Severen (Bel)
 62 Paulina Brzeźna (Pol) Mat Atom Sobótka                       01:02
 63 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen-Etixx
 64 Liisi Rist (Est)
 65 Pia De Quint (Bel) Lares-Waowdeals
 66 Omer Shapiro (Isr)                                           01:03
 67 Vibeke Dybwad (Nor)                                          01:06
 68 Tatjana Paller (Ger) Germany
 69 Dani Christmas (GBr)                                         01:07
 70 Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek
 71 Lucy Garner (GBr) Wiggle High5                               01:08
 72 Katarzyna Wilkos (Pol) Mat Atom Sobótka
 73 Belen Lopez Morales (Spa) Lointek
 74 Dorottya Kanti (Hun)                                         01:10
 75 Sandra Weiss (Swi)
 76 Łucja Pietrzak (Pol) Mat Atom Sobótka
 77 Monika Brzeźna (Pol) Mat Atom Sobótka                        01:14
 78 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products
 79 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini                        01:15
 80 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek                       01:16
 81 Natalya Saifutdinova (Kaz) Kazakhstan
 82 Femke Verstichelen (Bel)                                     01:18
 83 Fien Delbaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Etixx                01:19
 84 Manon Lloyd (GBr) Great Britain                              01:26
 85 Demmy Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen-Etixx                 01:27
 86 Lieselot Decroix (Bel) Lotto Soudal Ladies                   01:28
 87 Ine Allaert (Bel)                                            01:31
 88 Genevieve Whitson (GBr)                                      01:32
 89 Julie Leth (Den) Hitec Products                              01:35
 90 Sanne Bamelis (Bel)                                          01:39
 91 Tara Gins (Bel) Lares-Waowdeals                              01:41
 92 Maaike Polspoel (Bel) Lensworld-Zannata
 93 Amiliya Ishakova (Kaz) Kazakhstan                            01:48
 94 Judith Bloem (Ned)                                           01:52
 95 Daniela Gass (Ger)                                           01:53
 96 Karen Elzing (Ned)                                           01:58
 97 Daisi Rist (Est)                                             02:01
 98 Puck Moonen (Ned)                                            02:21
 99 Michelle Andres (Swi)                                        02:32
100 Malin Berlin (Swe)                                           02:33
101 Martina Weiss (Swi)                                          02:43
102 Aafke Soet (Ned) Netherlands                                 03:18
103 Julia Scheidegger (Swi)                                      04:11
104 Hayley Jones (GBr) Great Britain                             04:17
105 Abigail Dentus (GBr) Great Britain
106 Winanda Spoor (Ned) Lensworld-Zannata                        04:18
107 Henrietta Colborne (GBr)                                     04:24
108 Empar Félix (Spa) Lointek                                    04:28
109 Emmanuelle Brossard (Fra)                                    04:51
110 Emmy Thelberg (Swe) Sweden                                   04:53
111 Anka Hermans (Bel)                                           05:03
112 Liliano Leenknegi (Bel)                                      05:04
113 Ida Jansson (Swe) Sweden                                     05:10
114 Amy Roberts (GBr) Wiggle High5                               07:17
115 Arianna Pruisscher (Ned) Netherlands                         08:18
116 Viktoriya Pastarnak (Kaz) Kazakhstan                         08:51
117 Hanna Helamb (Swe) Sweden                                    08:54
118 Lara Defour (Bel)                                            13:18
119 Mieke Leeman (Bel)                                           19:49

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: