Tour de l’Ardeche 2016: etap 7

Szwajcarka Doris Schweizer (Racing Chance Foundation) wygrała zamykające rozdanie tegorocznego Tour de l’Ardeche.

Druga finiszowała Kanadyjka Alison Jackson (Selection International), a trzecia Francuzka Severine Eraud (Poitou-Charentes.Futuroscope.86).

Tuż za podium etap skończył Nikol Płosaj (Reprezentacja Polski), a jej drużynowa koleżanka Ewelina Szybiak na mecie zameldowała się jako siódma.

W klasyfikacji generalnej triumfowała Brazylijka Flavia Oliveira (Lares-Waouwdeals), o ponad 2 minuty przed Austriaczką Aną Kiesenhofer i Francuzką Edwige Pitel (Poitou-Charentes.Futuroscope.86).

Na 15. miejscu sklasyfikowano Annę Plichtę z reprezentacji Polski.

Wyniki 7. etapu Tour Cycliste Féminin International de l’Ardeche 2016 (2.2), Saint-Sauveur-de-Montagut - Cruas (95 km):

1. Doris Schweizer (Racing Chance Foundation)                     2:50:57
2. Alison Jackson (Selection International)                         02:01
3. Severine Eraud (Poitou-Charentes.Futuroscope.86)
4. Nikol Płosaj (Reprezentacja Polski)
5. Flavia Oliveira (Lares-Waouwdeals)
6. Vita Heine (Reprezentacja Norwegii)
7. Ewelina Szybiak (Reprezentacja Polski)
8. Ksenia Tuhai (Bepink)
9. Hanna Nilsson (Jos FeronLady Force)
10. Charlotte Bravard (Poitou-Charentes.Futuroscope.86)
...
20. Anna Plichta (Reprezentacja Polski)                             02:06
DNS Małgorzata Jasińska (Reprezentacja Polski)
DNF Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski)

Klasyfikacja końcowa:

1. Flavia Oliveira (Lares-Waouwdeals)                            19:51:24
2. Ana Kiesenhofer (Selection International)                        02:12
3. Edwige Pitel (DN 17 Poitou Charentes)                            02:15
4. Ksenia Tuhai (Bepink)                                            05:10
5. Eri Yonamine (Poitou Charentes.Futuroscope.86)                   05:26
6. Margarita Garcia (Reprezentacja Hiszpanii)                       06:05
7. Tetiana Riabchenko (Inpa Bianchi)                                06:38
8. Eider Merino (Reprezentacja Hiszpanii)                           08:19
9. Kathryn Donovan (Visit Dallas DNA)                               09:31
10. Asja Paladin (Top Girls Fassa Bortolo)                          09:41
...
15. Anna Plichta (Reprezentacja Polski)                             13:10
16. Nikol Płosaj (Reprezentacja Polski)                             15:24
21. Ewelina Szybiak (Reprezentacja Polski)                          26:47

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: