Tour de l’Ardeche 2016: etap 5

Francuzka Edwige Pitel (DN 17 Poitou Charentes) wygrała jazdę indywidualną na czas w Tour de l’Ardeche.

49-letnia zawodniczka na dystansie 7700 metrów pokonała o 2 sekundy Włoszkę Larę Vieceli (Inpa Bianchi) i o 15 sekund Norweżkę Katerinę Aalerud.

  1. miejsce na naznaczonej krótkim podjazdem trasie wywalczyła Anna Plichta, do zwyciężczyni tracąc 16 sekund. 8. czas wykręciła Katarzyna Pawłowska (+25 sekund), a 14. Małgorzata Jasińska (+32 sekundy).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Brazylijka Flavia Oliveira (Lensworld - Zannata).

Po południu na zawodniczki czeka 87-kilometrowy etap z sześcioma wspinaczkami.

Wyniki 5. etapu Tour Cycliste Féminin International de l’Ardeche 2016 (2.2), La Begude-de-Mazenc - Charols (7,7 km; jazda indywidualna na czas):

1. Edwige Pitel (DN 17 Poitou Charentes)                         12:43
2. Lara Vieceli (Inpa Bianchi)                                   00:04
3. Katerine Aalerud (Reprezentacja Norwegii)                     00:15
4. Anna Plichta (Reprezentacja Polski)                           00:16
5. Marjolaine Bazin (DN 17 Poitou Charentes)
6. Severine Eraud (Poitou Charentes.Futuroscope.86)
7. Alice Cobb (Selection International)                          00:21
8. Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski)                    00:25
9. Silvia Valsecchi (Bepink)                                     00:26
10. Eri Yonamine (Poitou Charentes.Futuroscope.86)               00:27
...
14. Małgorzata Jasińska (Reprezentacja Polski)                   00:32
42. Nikol Płosaj (Reprezentacja Polski)                          01:28
47. Ewelina Szybiak (Reprezentacja Polski)                       01:47
DNS Alicja Ratajczak (Reprezentacja Polski)

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

1. Flavia Oliveira (Lares-Waowdeals)                         14:19:05
2. Ana Kiesenhofer (Selection International)                    01:20
3. Edwige Pitel (DN 17 Poitou Charentes)                        02:15
4. Ksenia Tuhai (Bepink)                                        05:06
5. Eri Yonamine (Poitou Charentes.Futuroscope.86)               05:22
6. Eider Merino (Reprezentacja Hiszpanii)                       05:58
7. Margarita Garcia (Reprezentacja Hiszpanii)                   06:01
8. Tetiana Riabchenko (Inpa Bianchi)                            06:34
9. Kathryn Donovan (Visit Dallas DNA)                           09:20
10. Asja Paladin (Top Girls Fassa Bortolo)                      09:37
...
13. Małgorzata Jasińska (Reprezentacja Polski)                  12:36
16. Anna Plichta (Reprezentacja Polski)                         13:06
17. Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski)                  13:12
19. Nikol Płosaj (Reprezentacja Polski)                         15:24
24. Ewelina Szybiak (Reprezentacja Polski)                      26:43

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: