Tour of Alberta 2016: etap 4

Bauke Mollema wygrał przedostatni etap wyścigu, jazdę indywidualna na czas o długości 12,4 km.

Holender z Trek-Segafredo pokonał w Edmondon kolarzy z grupy Holowesko/Citadel - Andzsa Flaksisa i Robina Carpentera.

Carpenter objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 4. etapu Tour of Alberta 2016 (2.1), Edmonton (12,4 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           14:44
  2 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko/Citadel                        00:09
  3 Robin Carpenter (USA) Holowesko/Citadel                      00:16
  4 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          00:19
  5 Evan Huffman (USA) Team Rally                                00:24
  6 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac
  7 Joseph Lewis (Aus) Holowesko/Citadel
  8 Tyler Williams (USA) Axeon Hagens Berman                     00:26
  9 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                          00:27
 10 Alexander Cataford (Can) Silber                              00:28
 11 Colin Joyce (USA) Axeon Hagens Berman                        00:29
 12 Mackenzie Brennan (USA) Holowesko/Citadel                    00:30
 13 Nigel Ellsay (Can) Silber                                    00:38
 14 Justin Oien (USA) Axeon Hagens Berman                        00:40
 15 Rob Britton (Can) Team Rally
 16 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           00:41
 17 Bryan Lewis (USA) Lupus Racing Team
 18 Kristofer Dahl (Can) Silber
 19 Jack Burke (Can) H&R Block                                   00:42
 20 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
 21 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
 22 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                       00:43
 23 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita - Selle SMP                  00:44
 24 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 25 Eddie Dunbar (Irl) Axeon Hagens Berman
 26 Antoine Duchesne (Can) Team Canada                           00:45
 27 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                         00:46
 28 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita - Selle SMP              00:47
 29 Ryan Roth (Can) Silber
 30 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko/Citadel                   00:48
 31 Phillip Gaimon (USA) Cannondale-Drapac                       00:50
 32 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare                     00:51
 33 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                    00:55
 34 John Murphy (USA) UnitedHealthcare
 35 David Galarreta Ugarte (Spa) Amore & Vita - Selle SMP        00:57
 36 Chad Young (USA) Axeon Hagens Berman
 37 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare                        00:58
 38 Alec Cowan (Can) Team Canada                                 00:59
 39 Christopher Horner (USA) Lupus Racing Team                   01:00
 40 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                           01:01
 41 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
 42 Travis Samuel (Can) H&R Block                                01:02
 43 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Team                   01:03
 44 Adam Jamieson (Can) Team Canada                              01:05
 45 Peter Disera (Can) H&R Block                                 01:06
 46 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai Team
 47 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai Team
 48 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                  01:08
 49 Benjamin Perry (Can) Silber                                  01:12
 50 Christopher Prendergast (Can) H&R Block                      01:15
 51 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare                           01:16
 52 Phil O'Donnell (USA) Axeon Hagens Berman                     01:17
 53 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai Team
 54 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita - Selle SMP              01:19
 55 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxi     01:20
 56 David Drouin (Can) Silber                                    01:21
 57 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare                     01:22
 58 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
 59 Ed Walsh (Can) Team Canada
 60 Nicola Campigli (Ita) Amore & Vita - Selle SMP               01:23
 61 Bailey McKnight (Can) H&R Block                              01:24
 62 Alexis Cartier (Can) Team Canada                             01:27
 63 Jure Rupnik (Slo) H&R Block                                  01:30
 64 Uri Martins (Mex) Amore & Vita - Selle SMP
 65 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
 66 Marc-Antoine Soucy (Can) Team Canada                         01:37
 67 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac                        01:41
 68 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                    01:44
 69 Evan Murphy (USA) Lupus Racing Team                          01:46
 70 Jonathan Brown (USA) Axeon Hagens Berman                     01:50
 71 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Amore & Vita - Selle SMP       01:54
 72 Piet Allegaert (Bel) Trek-Segafredo                          01:56
 73 Matthieu Jeannes (Fra) Lupus Racing Team                     01:57
 74 Winston David (USA) Lupus Racing Team                        02:01
 75 Shane Kline (USA) Team Rally                                 02:02
 76 Eric Young (USA) Team Rally                                  02:05
 77 Danny Pate (USA) Team Rally
 78 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek-Segafredo           02:06
 79 Felix Cote Bouvette (Can) H&R Block                          02:08
 80 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                     02:12
 81 Travis McCabe (USA) Holowesko/Citadel                        02:15
 82 Luke Keough (USA) UnitedHealthcare                           02:17
 83 Simon-Pierre Gauthier (Can) Team Canada                      02:19
 84 Chad Beyer (USA) Lupus Racing Team                           02:28
 85 Matteo Dal-Cin (Can) Silber                                  02:31
 86 Nicolas Masbourian (Can) Silber                              02:50
 87 Jesse Anthony (USA) Team Rally                               02:55
 88 Oscar Clark (USA) Holowesko/Citadel                          03:02
 89 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita - Selle SMP                 03:11
 90 William Elliot (Can) Team Canada                             03:50
 91 Bryon Miguel (USA) Holowesko/Citadel                         05:48

Klasyfikacja po 4. etapie

  1 Robin Carpenter (USA) Holowesko/Citadel                   10:49:26
  2 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           00:01
  3 Evan Huffman (USA) Team Rally                                00:07
  4 Colin Joyce (USA) Axeon Hagens Berman                        00:22
  5 Alexander Cataford (Can) Silber                              00:32
  6 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                          00:35
  7 Nigel Ellsay (Can) Silber                                    00:52
  8 Antoine Duchesne (Can) Team Canada                           00:53
  9 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                           01:01
 10 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                    01:03
 11 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko/Citadel                        02:22
 12 Tyler Williams (USA) Axeon Hagens Berman                     02:25
 13 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac                 02:35
 14 Joseph Lewis (Aus) Holowesko/Citadel                         02:37
 15 Kristofer Dahl (Can) Silber                                  02:43
 16 Mackenzie Brennan (USA) Holowesko/Citadel
 17 Jack Burke (Can) H&R Block                                   02:55
 18 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
 19 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            02:57
 20 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
 21 Eddie Dunbar (Irl) Axeon Hagens Berman
 22 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita - Selle SMP              03:00
 23 Ryan Roth (Can) Silber                                       03:12
 24 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko/Citadel                   03:13
 25 Christopher Horner (USA) Lupus Racing Team
 26 John Murphy (USA) UnitedHealthcare                           03:16
 27 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai Team            03:19
 28 Benjamin Perry (Can) Silber                                  03:25
 29 Chad Young (USA) Axeon Hagens Berman                         03:27
 30 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac                      03:36
 31 Christopher Prendergast (Can) H&R Block                      03:40
 32 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                        03:43
 33 Phil O'Donnell (USA) Axeon Hagens Berman                     03:47
 34 Bailey McKnight (Can) H&R Block                              03:49
 35 Ed Walsh (Can) Team Canada                                   03:52
 36 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac                        03:54
 37 Justin Oien (USA) Axeon Hagens Berman                        04:03
 38 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                    04:09
 39 Piet Allegaert (Bel) Trek-Segafredo
 40 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare                        04:16
 41 Felix Cote Bouvette (Can) H&R Block                          04:21
 42 Danny Pate (USA) Team Rally                                  04:30
 43 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare                           04:57
 44 Adam Jamieson (Can) Team Canada                              05:12
 45 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare                     05:13
 46 Travis McCabe (USA) Holowesko/Citadel                        05:16
 47 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           05:57
 48 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare                     06:04
 49 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                       06:33
 50 Travis Samuel (Can) H&R Block                                06:38
 51 Nicolas Masbourian (Can) Silber                              14:01
 52 Jonathan Brown (USA) Axeon Hagens Berman                     14:56
 53 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita - Selle SMP                  15:13
 54 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxi     15:49
 55 David Drouin (Can) Silber                                    15:50
 56 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai Team                    15:52
 57 Alexis Cartier (Can) Team Canada                             16:03
 58 Phillip Gaimon (USA) Cannondale-Drapac                       16:11
 59 Evan Murphy (USA) Lupus Racing Team                          16:15
 60 Eric Young (USA) Team Rally                                  16:34
 61 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                     16:41
 62 Matthieu Jeannes (Fra) Lupus Racing Team                     16:43
 63 Simon-Pierre Gauthier (Can) Team Canada                      16:48
 64 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                  17:02
 65 Chad Beyer (USA) Lupus Racing Team                           17:49
 66 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          17:51
 67 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                       18:15
 68 Oscar Clark (USA) Holowesko/Citadel                          18:23
 69 Winston David (USA) Lupus Racing Team                        18:24
 70 Alec Cowan (Can) Team Canada                                 18:31
 71 Bryan Lewis (USA) Lupus Racing Team                          18:51
 72 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 73 Luke Keough (USA) UnitedHealthcare                           19:44
 74 Shane Kline (USA) Team Rally                                 19:45
 75 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita - Selle SMP                 19:50
 76 Matteo Dal-Cin (Can) Silber                                  20:13
 77 Bryon Miguel (USA) Holowesko/Citadel                         20:17
 78 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Amore & Vita - Selle SMP       20:31
 79 Rob Britton (Can) Team Rally                                 21:02
 80 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      21:04
 81 William Elliot (Can) Team Canada                             21:22
 82 Marc-Antoine Soucy (Can) Team Canada                         21:39
 83 Jure Rupnik (Slo) H&R Block                                  21:48
 84 Nicola Campigli (Ita) Amore & Vita - Selle SMP               21:58
 85 Uri Martins (Mex) Amore & Vita - Selle SMP                   22:05
 86 David Galarreta Ugarte (Spa) Amore & Vita - Selle SMP        22:06
 87 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek-Segafredo           26:01
 88 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai Team                       27:37
 89 Peter Disera (Can) H&R Block                                 27:59
 90 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Team                   29:29
 91 Jesse Anthony (USA) Team Rally                               33:14

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: