Brussels Cycling Classic 2016

Belg Tom Boonen (Etixx-Quick Step) wygrał 96. klasyk z metą w Brukseli.

35-letni Belg po raz pierwszy w długiej karierze wygrał imprezę wcześniej znaną pod nazwą Paryż-Bruksela. Drugi finiszował Arnaud Demare (FDJ), a trzeci Nacer Bouhanni (Cofidis).

Po 14. miejsce przyjechał Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki Brussels Cycling Classic 2016 (1.HC), Bruksela – Bruksela (199,3 km):

  1 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                       04:35:10
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ
  3 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  4 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
  5 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems
  6 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  7 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
  8 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  9 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 10 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles
 11 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 12 Joeri Stallaert (Bel) Cibel-Cebon
 13 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 14 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 15 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 16 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 17 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 18 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 19 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
 20 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
 21 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems
 23 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
 24 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
 25 Lawrence Naesen (Bel) Cibel-Cebon
 26 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
 27 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 28 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
 29 Lennard Kämna (Ger) Stölting Service Group
 30 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 31 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 32 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 33 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 34 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 35 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 36 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 37 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 38 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 39 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles
 40 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 41 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 42 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 43 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 44 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 45 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 46 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 47 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 48 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 49 Ivan Garcia Cortina (Spa) Etixx-Quick Step
 50 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 51 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 52 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 53 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles
 54 Michiel Dieleman (Bel) Cibel-Cebon
 55 Cédric Pineau (Fra) FDJ
 56 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 57 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 58 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 59 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 60 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 61 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 62 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 63 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 64 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 65 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles
 66 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 67 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 68 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre - Merida
 69 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles
 70 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  00:18
 71 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 72 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 73 Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles
 74 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 75 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 76 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 77 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
 78 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      00:42
 79 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
 80 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina-Southeast
 81 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 82 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              01:05
 83 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 84 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 85 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
 86 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 87 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         01:42
 88 Leonardo Fabio Duque (Fra) Delko Marseille Provence KTM      01:59
 89 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     02:34
 90 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 91 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 92 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 93 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 94 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       03:05
 95 Kevin De Jonghe (Bel) Cibel-Cebon                            03:25
 96 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 97 Romain Guillemois (Fra) Direct Energie
 98 Jonas Tenbrock (Ger) Stölting Service Group
 99 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
100 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
101 Thomas Vaubourzeix (Fra)                                     04:12
102 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles                  04:46
103 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles
104 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
105 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
106 Gianni Marchand (Bel) Cibel-Cebon
107 Sven Reutter (Ger) Stölting Service Group
108 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
109 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group
110 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
111 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
112 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
113 Michael Goolaerts (Bel) Lotto Soudal
114 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
115 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
116 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
117 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
118 Kevin Deltombe (Bel) Lotto Soudal
119 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
120 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
121 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
122 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast
123 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
124 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18
125 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
126 Brecht Dhaene (Bel) Veranda's Willems
127 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
128 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton
129 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
130 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
131 William Bonnet (Fra) FDJ
132 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
133 Andrea Vaccher (Ita) Team Roth
134 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems
135 Marlon Gaillard (Fra) Direct Energie                         06:36

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: