Tour de l’Ardeche 2016: etap 3

Austriaczka Ana Kiesenhofer po wspinaczce na Mont Ventoux odniosła zwycięstwo na trzecim etapie Tour de l’Ardeche.

25-latka, wicemistrzyni Austrii w jeździe na czas, po samotnej akcji na mecie zameldowała się przed Brazylijką Flavią Oliveirą (Lares-Waouwdeals) i Francuzką Edwige Pitel (DN 17 Poitou Charentes).

W klasyfikacji punktowej prowadzi Katarzyna Pawłowska, a w kombinowanej Anna Plichta.

W ucieczce dnia znalazły się Anna Plichta (Reprezentacja Polski), Silvia Valsecchi (Bepink), Vita Heine (Reprezentacja Norwegii), Ana Kiesenhofer (Selection International), Danny Christmas (Lares-Waouwdeals) i Sara Olsson (Inpa-Bianchi).

Grupka wypracowała sobie ponad 5 minut przewagi nad peletonem i jako pierwsza osiągnęła podnóże Mont Ventoux. 21,5 kilometra wspinaczki rozpoczęło się w miejscowości Bedoin, a jako pierwsze dotarły tam Plichta, notując niewielką przewagę nad goniącymi i siedem minut nad peletonem.

Do Polki na 13 kilometrów przed metą dołączyła Kiesenhofer i dwójka z siedmioma minutami przewagi rozpoczęła najcięższy fragment "Giganta Prowansji". Austriaczka odjechała Polce, do której dołączyła z kolei Heine.

Z peletonu atakowały Flavia Oliveira (Lares Waouwdeals) i mistrzyni Japonii Eri Yonamine (Poitou Charentes.Futuroscope.86). Akcje te nie zagroziły mieszkającej w Katalonii matematyczce z Austrii, która odniosła największy triumf w swojej karierze.

Wyniki 3. etapu Tour Cycliste Féminin International de l’Ardeche 2016 (2.2), Isle sur la Sorgue - Mont Ventoux (94,9 km):

1. Ana Kiesenhofer (Selection International)                      3:40:58
2. Flavia Oliveira (Lares Waouwdeals)                               03:53
3. Edige Pitel (DN 17 Poitou Charentes)                             04:01
4. Ksenia Tuhai (Bepink)
5. Eri Yonamine (Poitou Charentes.Futuroscope.86)                   04:05
6. Eider Merino (Reprezentacja Hiszpanii)                           04:05
7. Tetiana Riabchenko (Inpa Bianchi)                                04:20
8. Kathryn Donovan (USA)                                            05:30
9. Margarita Victoria Garcia (Hiszpania)                            05:57
10. Asja Paladin (Top Girls Fassa Bortolo)                          06:49
...
15. Małgorzata Jasińska (Reprezentacja Polski)                      09:43
18. Anna Plichta (Reprezentacja Polski)                             10:12
19. Nikol Płosaj (Reprezentacja Polski)                             11:14
25. Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski)                      11:32
50. Alicja Ratajczak (Reprezentacja Polski)                         21:47
54. Ewelina Szybiak (Reprezentacja Polski)                          22:50

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1. Ana Kiesenhofer (Selection International)                      9:51:09
2. Flavia Oliveira (Lares Waouwdeals)                               03:53
3. Ksenia Tuhai (Bepink)                                            04:01
4. Edwige Pitel (DN 17 Poitou Charentes)
5. Eri Yonamine (Poitou Charentes.Futuroscope.86)                   04:05
6. Eider Merino (Reprezentacja Hiszpanii)                           04:05
7. Tetiana Riabchenko (Inpa Bianchi)                                04:20
8. Kathryn Donovan (USA)                                            05:30
9. Margarita Victoria Garcia (Hiszpania)                            05:57
10. Asja Paladin (Top Girls Fassa Bortolo)                          06:49
...
15. Małgorzata Jasińska (Reprezentacja Polski)                      09:43
18. Anna Plichta (Reprezentacja Polski)                             10:47
21. Nikol Płosaj (Reprezentacja Polski)                             11:14
24. Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski)                      11:32
43. Ewelina Szybiak (Reprezentacja Polski)                          22:50
51. Alicja Ratajczak (Reprezentacja Polski)                         28:14

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: